Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Varguolių gretos auga

Eilės prie labdaros organizacijų dalijamo nemokamo maisto ilgėja.
Eriko Ovčarenko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Eilės prie labdaros organizacijų dalijamo nemokamo maisto ilgėja.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Per kelis pastaruosius mėnesius smarkiai išaugo galo su galu nebesuduriančių žmonių būrys. Vis daugiau sunkmečio naštos prispaustų kauniečių nebeatsisako nemokamos košės ir drabužių.

Labdarą dalijančių organizacijų atstovai tvirtina, kad paramos ieškančių žmonių pastaraisiais mėnesiais stipriai padaugėjo. Ne vienus metus paramos laukiančių varguolių gretas šią žiemą papildė nauji bedarbiai ir pensininkai.

„Didesni mokesčiai ir atleidimai iš darbo – pagrindinės priežastys, lėmusios žmonių antplūdį. Dabar į eilę prie mūsų dalijamo maisto stoja ne tik benamiai, bet ir darbų netekę darbingo amžiaus žmonės, pensininkai, kuriems mokesčiams pensijos užtenka, bet maistui – nebelabai“, – sakė Kauno labdaros ir paramos fondo „Harė Krišna maistas kūnui ir sielai“ direktorius Gediminas Bukanas.

Labdarą dalijančių organizacijų atstovai tvirtina, kad paramos ieškančių žmonių pastaraisiais mėnesiais stipriai padaugėjo.

Šios organizacijos darbuotojai ir savanoriai nemokamus maisto davinius kauniečiams dalija kiekvieną darbo dieną keturiose miesto vietose. Per dieną išdalijama apie 400 kg maisto. „Toks maisto kiekis sudaro maždaug tiek pat porcijų. Mūsų siūlomi pietūs – įvairių kruopų košės ir bandelė. Nors tai nėra ypatingas maistas, tačiau žmonės jį noriai valgo“, – pasakojo G..Bukanas.
Kauniečiai tapo mažiau išrankūs ir rinkdamiesi rūbus. Prieš porą metų drabužių prigrūsti labdaros organizacijų sandėliai, pastaraisiais mėnesiais intensyviai tuštėja.

„Šią žiemą žmonės pas mus ėmė plūste plūsti. Visiems reikia šiltų žieminių rūbų: striukių, pirštinių, kepurių. Anksčiau tokio poreikio nejutome. Dabar baigiame ištuštinti sukauptų rūbų atsargas“, – prisipažino Juozapavičiaus prospekte įsikūrusio labdaros ir paramos fondo „Alfa vienas“ atstovas, kunigas Giedrius Jablonskis.

Žmonių antplūdį pajuto ir Lietuvos „Caritas“. Partizanų gatvėje 5 veikianti šios organizacijos labdaros valgykla vos sutalpina norinčius nemokamai papietauti. „Suskaičiavome, kad per du paskutinius mėnesius į valgyklą užsukančių kauniečių skaičius žymiai padidėjo: dabar ateina 100-tu žmonių daugiau. Akivaizdu, kad galo su galu nebesuduriančių žmonių tik daugės. Sunkumai užgula ne tik rizikos grupei priskiriamus asmenis. Pavyzdžiui, pas mus jau kuris laikas ateina jaunas tėvas, auginantis du mažamečius vaikus. Jis pasakojo, kad neseniai abu su žmona buvo atleisti iš darbo. Todėl dabar jie taupo, kaip ir kur galėdami. Pavalgyti jis ateina kartu su vaikais“, – pasakojo Lietuvos „Carito“ generalinio direktoriaus pavaduotoja Janina Kukauskienė.

Remia verslininkai ir ūkininkai

Augant valgytojų skaičiui, „Carito“ atstovai baiminasi, jog į valgyklą nebesutilps visi norintys papietauti. „Jau dabar visi ateinantys nebesutilptų pavalgyti vienu metu. Todėl pietūs valgykloje dalijami dvi valandas – nuo 12 iki 14 val. Jei lankytojų daugės, teks pagalvoti apie papildomas patalpas“, – atviravo organizacijos atstovė. Maisto produktų kol kas netrūksta – tuo pasirūpina verslininkai ir ūkininkai.

„Viską, kuo maitiname valgykloje, mums suaukoja ūkininkai, bendrovės. Iš vienų gauname daržovių, iš kitų taukų, trečių – miltų. Kauno miesto savivaldybei taip pat reikia padėkoti: jie mums leidžia Partizanų gatvėje esančiomis patalpomis naudotis nemokamai, už mus sumoka komunalinius mokesčius“, – teigė J.Kukauskienė.

Ne vienus metus paramos laukiančių varguolių gretas šią žiemą papildė nauji bedarbiai ir pensininkai.

Ilgėja eilės prie maisto paketų

Kauno miesto savivaldybės Socialinių reikalų departamento darbuotojai tvirtino dar nepajutę, kad mieste padaugėjo sunkiau besiverčiančių kauniečių. Departamento direktoriaus Gedimino Jankaus teigimu, interesantų skaičius šiemet panašus kaip ir pernai sausį. Tačiau seniūnijose kas mėnesį ilgėja sąrašai, kuriuose registruojasi žmonės, norintys gauti nemokamus maisto paketus. „Prieš porą metų būdavo mėnesių, kad paskirtų paketų žmonės neatsiimdavo. Juos galėjome išdalinti kitiems. Praėjusį rudenį to nebebuvo“, – sakė G.Jankus. Jis priminė, kad tokią paramą gali gauti šeimos arba vieniši asmenys, kurių mėnesio pajamos mažesnės nei 475 Lt.

Jei žmogus neįgalus arba vienas augina nepilnamečius vaikus, jo mėnesio pajamos turėtų būti mažesnės nei 700 Lt. Užsiregistruoti į paketų gavėjų sąrašą kauniečiai gali atvykę į seniūniją, kurios teritorijoje yra registruotas. Kartu su savimi reikia turėti visų suaugusių šeimos narių pažymas apie paskutinių trijų mėnesių pajamas. „Esant reikalui, galime skirti ir piniginę paramą. Pavyzdžiui, dėl gaisro ar kitos nelaimės namų netekusiems, sunkiomis ligomis sergantiems ar negaluojantį artimąjį slaugantiems kauniečiams. Tereikia kreiptis į seniūniją“, – sakė G.Jankus.

Ieško geradarių

Norintieji ir galintieji paremti varguoliais besirūpinančias organizacijas kviečiami prisidėti. Kauniečiai, turintys neblogos kokybės žieminių rūbų, laukiami labdaros ir paramos fonde „Alfa vienas“ (Juozapavičiaus pr. 119, tel. 341112). Lietuvos „Caritas“ laukia savanorių, piniginių aukų, kurias siunčiant galima nurodyti, kokiems žmonėms – buvusiems kaliniams, prostitucijos aukoms ar kitiems likimo nuskriaustiems žmonėms – paaukoti pinigai turėtų būti skirti (daugiau informacijos organizacijos interneto puslapyje www.caritas.lt). Piniginės injekcijos praverstų ir kitoms Kaune veikiančioms labdaros organizacijoms: Lietuvos Šv. Jono Bosko saleziečių draugijai (Marių g. 20, tel. 373602), Petrašiūnų gailestingumo namams (R.Kalantos g. 38, tel. 48 30 28), Kauno arkivyskupijos Caritas (A.Jakšto g. 4, tel. 20 90 11), Kauno labdaros ir paramos fondas „Harė Krišna maistas kūnui ir sielai“ (Savanorių pr. 37, Panerių g. 187, tel. 36 08 54 ar 868553573).

Nemokami pietūs

Darbo dienomis 12-14 val. sunkiau besiverčiantys kauniečiai laukiami Lietuvos „Carito“ labdaros valgykloje Partizanų g. 5.

Fondas „Harė Krišna maistas kūnui ir sielai“ kasdien darbo dienomis maistą dalija keturiose miesto vietose: 10.45 val. Šilainiuose (prie buvusios parduotuvės „Taubučiai“), 11 val. Šiaurės prospekte (prie prekybos centro „IKI“), 11.30 val. Žemuosiuose Šančiuose (prie turgaus), 12.30 val. Vilijampolėje (Varnių g., kitoje pusėje nei Vilijampolės turgus).

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min