Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vartotojai bus informuojami apie pavojingus produktus

Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo kitų metų visa informacija apie pavojingus ne maisto produktus, kurie sukėlė nelaimingus atsitikimus buityje ar laisvalaikio metu, bus sisteminama ir skelbiama viešai. Tai leis užtikrinti geresnę vartotojų apsaugą ir užkirsti kelią galimiems nelaimingiems atsitikimams.

Šiuo metu informacija apie pavojingus ne maisto produktus, sukėlusius nelaimingus atsitikimus darbe ar buityje, nėra sisteminama bei viešinama. Šiandien Vyriausybė pritarė Teisingumo ministerijos projektams, kuriuose nustatomos taisyklės ir tvarka, kaip tokia informacija turi būti kaupiama bei viešinama. Numatoma, kad informaciją apie pavojingus produktus ir su jais susijusius nelaimingus atsitikimus kaups Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (Tarnyba), kuriai duomenis privalės teikti Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Valstybinė ne maisto produktų inspekcija ir Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba. Informaciją apie nesaugius produktus Tarnybai galės teikti ir kitos institucijos bei patys vartotojai.

Gavusi pranešimą apie galimai nesaugų produktą ir nustačiusi, kad jis nėra saugus naudoti, Tarnyba informaciją apie jį įtrauks į viešą duomenų bazę. Ši informacija bus visiems patogiai prieinama internete adresu www.vartotojoteises.lt.  Tai leis geriau užtikrinti vartotojų saugumą ir prevenciškai apsaugoti juos nuo galimų nelaimingų atsitikimų.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kasmet dėl smurto ir nelaimingų atsitikimų Europoje miršta apie 800 000 žmonių. Mūsų šalies gyventojų mirtingumas dėl išorinių priežasčių yra didžiausias Europos Sąjungoje. Kasmet dėl šių priežasčių netenkama daugiau kaip 5 tūkst. gyvybių. Atsižvelgiant į tai, Europos Komisija rekomendavo informaciją apie nesaugius produktus, kurie sukelia nelaimingus atsitikimus, kaupti ir skelbti visuomenei.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min