Dabar populiaru
Publikuota: 2009 spalio 20d. 15:27

Vartotojų teisių apsaugos tarnybos vadovui skirta nuobauda už visureigio pirkimą

Feliksas Petrauskas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Feliksas Petrauskas

Teisingumo ministras Remigijus Šimašius už aplaidų darbą ir netinkamą lėšų naudojimą skyrė nuobaudą Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos direktoriui Feliksui Petrauskui.

Rugsėjo mėnesį sudaryta komisija galimam tarnybiniam nusižengimui ištirti nustatė, kad F.Petrauskas prieš porą metų įstaigos vardu įsigijo visureigį „Mitsubishi L 200“ tarnybinėms funkcijoms atlikti. Ši transporto priemonė pirkta be Teisingumo ministerijos sutikimo bei pažeidžiant Viešųjų pirkimų taisykles, antradienį pranešė Teisingumo ministerija.

Ministerija buvo informuota, kad planuojama įsigyti lengvąjį automobilį, tačiau vietoj jo nupirktas krovininiam transportui prilyginamas visureigis.

F.Petrausko teigimu, tokio automobilio tarnybai reikia, kad galėtų vykti į sunkiai išvažiuojamas kaimo vietoves ir apžiūrėti su geriamojo vandens tinklų avarijomis susijusias vietas.

„Tačiau vartotojų teises ginančiai tarnybai nėra pavesta vykti į avarijos vietas tirti faktinių aplinkybių ar jas likviduoti – už tai atsakingi vandens tiekėjai, todėl jokio poreikio pirkti didesnį ar prabangesnį automobilį nebuvo“, – rašoma ministerijos pranešime.

Komisija nustatė, kad šiemet šis automobilis nė karto nepanaudotas išvykoms į kaimo vietoves – visos kelionės buvo tik į miestus ar apskričių centrus, kuriuose veikė ir šios tarnybos regioniniai skyriai, turintys skirtą transportą.

Be to, anot pranešimo, minėta transporto priemonė įsigyta nesilaikant įstatymų reikalavimų ir viešųjų pirkimų procedūrų.

Komisija dar konstatavo, kad Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnyba taip pat netinkamai vykdė tarnybinių automobilių naudojimo priežiūrą bei nesilaikė tarnybinių komandiruočių įforminimo tvarkos. Darbuotojų išvykos darbo metu į kitą miestą nebuvo fiksuojamos ir apskaitomos darbo laiko žiniaraščiuose. Nefiksuota ir kas, kur bei kada naudojosi tarnybiniu transportu.

Tokios išvados buvo padarytos įvertinus daugiau nei 50-ies tarnybinių komandiruočių dokumentų įforminimą.

Dalis tarnybos turimų automobilių taip pat nebuvo pažymėti skiriamaisiais ženklais, nors to reikalauja teisės aktai. Nepaženklinus automobilių jų naudojimą sunkiau kontroliuoti.

„Jokiais atvejais nepateisinama, kai prašant iš biudžeto pinigų lengvajam automobiliui yra perkamas visureigis, kuris tinkamesnis medžioklei nei įstaigos funkcijoms vykdyti. Juo labiau kad iš netinkamai pildomų kelionių apskaitos dokumentų niekaip negalima nustatyti, kur šiuo automobiliu važinėta“, – tvirtino R.Šimašius.

Ministras taip pat stebėjosi, kad kitu ekonomiškesnį automobiliu „Hyunday Getz“, pritaikytu keliauti mieste, per metus tarnybos darbuotojais tenuvažiavo 29 kilometrus.

„Įvertinus šiuos ir kitus pažeidimus, jų tęstinį pobūdį ir mastą, akivaizdu, kad vadovas pareigas vykdė netinkamai, todėl jam skirta tarnybinė nuobauda“, – pranešė R.Šimašius.

Kadangi Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos veikloje nustatyta ir kitų rizikos veiksnių, rugsėjį šioje įstaigoje taip pat pradėtas vidaus audito tyrimas, tvirtina Teisingumo ministerija.

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba yra valstybės įstaiga prie Teisingumo ministerijos, įgyvendinanti valstybės politiką vartotojų teisių apsaugos srityje ir užtikrinanti vartotojų teisių apsaugą. 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min