Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vasarą jauni bedarbiai lenkė nugaras užsienyje

Jaunimas vasarą uždarbiavo užsienyje. Klaipėdoje  jaunimui vasarą buvo laisvos tik 7 darbo vietos.
Ginos Kubiiūtės/15min.lt nuotr. / Jaunimas vasarą uždarbiavo užsienyje. Klaipėdoje jaunimui vasarą buvo laisvos tik 7 darbo vietos.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šią vasarą Klaipėdos teritorinės darbo biržos duris varstė panašus skaičius jaunų bedarbių kaip pernai, tačiau specialistai jiems ne itin galėjo padėti – buvo siūlomos vos 7 darbo vietos.

Pasak laikinai einančios Registravimo ir informavimo skyriaus vedėjos pareigas Dianos Monkevičiūtės, Jaunimo darbo centre norinčiųjų įsidarbinti vasarą nesumažėjo – suskaičiuota apie 70 žmonių, tačiau jiems buvo pasiūlytos tik 7 potencialios darbo vietos.

Palyginimui – pernai vasarą darbdaviai siūlė dešimteriopai daugiau laisvų darbo pozicijų. D.Monkevičienė mano, jog mažą darbų pasiūlą lėmė įvairūs apribojimai, ypač susiję su nepilnamečių įdarbinimu. Kita priežastis, pasak specialistės, ta, jog darbdaviai tikisi patirtį turinčių ir nuolatinės darbo vietos ieškančių darbuotojų, o ne sezoninį darbą galinčio dirbti nepatyrusio jaunimo. „Vasarą padaugėjo mokinių nuo 16 metų, buvo ir keturiolikmečių.

Jiems neturėjome beveik nieko pasiūlyti. Buvo tik viena vieta“, – sakė specialistė. Anot jos jaunimas dažniausiai ieškojo nekvalifikuoto darbo paslaugų sferoje, tačiau studentų apsilankė mažokai. Dauguma jų rinkosi uždarbiauti užsienyje. 

Kaip teigė Klaipėdos darbo biržos „Eures“ biuro patarėja Margarita Mankutė, šią vasarą Europos šalyse darbo ieškantis jaunimas aktyviausiai domėjosi galimybe užsidirbti Norvegijoje, Švedijoje, Suomijoje ir Anglijoje. Ieškodami sezoninio darbo pernai kreipėsi 80 žmonių, o šiemet 144. „Daugiausia darbo ieškojo studentai, baigę pirmą ar antrą kursą. Buvo nemažai ir baigusiųjų studijas“. Pasak specialistės, jauni žmonės mielai dirbo ir fabrikuose, taip pat griebėsi žemės ūkio darbų. Kvalifikuoto darbo daugiausia ieškojo informacinių technologijų specialistai.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min