TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vasarį šildymo įkainiai Klaipėdoje kol kas nedidės

„Klaipėdos energijos“ kaminas.
Ginos Kubiliūtės/15min.lt nuotr. / „Klaipėdos energijos“ kaminas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vasarį centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Klaipėdoje išliks tokia pat, kaip ir 2010 gruodžio bei 2011 sausio mėnesiais.

Nors pastaraisiais mėnesiais šildymo kaina nebrangsta, tačiau, kaip jau „15min“ rašė , sausį  klaipėdiečiai gavę sąskaitas net aiktelėjo. Paskutinį praėjusių metų mėnesį teikta paslauga palyginus su lapkričiu kainavo kur kas brangiau, kadangi dėl šaltų oro sąlygų šilumos suvartojimas gruodį buvo dvigubai didesnis nei lapkritį. Gruodžio mėnuo buvo šaltesnis nei lapkritis net 10 laipsnių, todėl Klaipėdos miesto daugiabučių šildymui šilumos vidutiniškai sunaudota 60 proc. daugiau.

Vadovaujantis Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) patvirtinta Šilumos kainų nustatymo metodika, „Klaipėdos energijos“ valdyba atliko šilumos kainų perskaičiavimus 2011 metų vasario mėnesiui.

Centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Klaipėdoje išliks tokia pat, kaip ir 2010 gruodžio ir 2011 sausio mėnesiais. 

Paskutinį žiemos mėnesį centralizuotai tiekiamos šilumos kaina daugumai vartotojų, kuriems šiluma tiekiama iš jiems priklausančių šilumos punktų, sieks 19,4 cento už kilovatvalandę be pridėtinės vertės mokesčio. Šildymui gyventojams taikomas lengvatinis pridėtinės vertės mokestis – 9 proc.

Palyginus su 2010 metų lapkričiu, gruodžio mėnesį šilumos kaina Klaipėdoje sumažėjo ir visus žiemos mėnesius išsilaikė stabili.

Nors šalyje brango gamtinės dujos ir mazutas, tačiau bendras šilumos kainos pokytis Klaipėdoje nuo 2010 m. gruodžio mėnesio sudarė apie 4,5 proc. Kai perskaičiuota šilumos kaina skiriasi nuo galiojančios mažiau nei 5 proc., jos galima nekeisti.

Taip pat vasarį nesikeis ir karšto vandens kaina. Gyventojai, kuriems jį tiekia „Klaipėdos energija", mokės 16,58 lito už kubinį metrą be pridėtinės vertės mokesčio.

(VKEKK) duomenimis, šilumos kaina Klaipėdoje (19,40 ct/kWh be PVM) sausio mėnesį buvo mažiausia iš Lietuvos didžiųjų miestų, ir mažesnė už Lietuvos vidurkį (20,21 ct/kWh be PVM).

Šildymo kaina šalies gyventojams koreguojama kiekvieną mėnesį, atsižvelgiant į kintančias kuro kainas. Šilumos ir karšto vandens tarifo vartotojams apskaičiavimo tvarka leidžia šilumininkams nedelsiant sumažinti šilumos ir karšto vandens kainas, jeigu kuras pinga, ir padidinti, jeigu jis brangsta.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min