Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 17d. 17:10

Vasario 16-osios akcijoje Kaune „Pasveikinkim vieni kitus!“ – virš 1000 originalių sveikinimų

Renginio akimirka
Istorineprezidentura.lt nuotr. / Renginio akimirka

Vasario 16-ąją Istorinė Prezidentūra Kaune lankytojus pasitiko nepaprastai spalvingai ir šventiškai pasipuošusi. Salėse eksponuota daugiau kaip 1000 Valstybės atkūrimo dienai skirtų sveikinimų, per pastarąsias dvi savaites suplaukusių iš visų Lietuvos kampelių.

Lankytojams teko kaip reikiant padirbėti renkant patį geriausią sveikinimą 3 kategorijose: teksto, teksto su apipavidalinimu ir vaizdo. Gausiausiai sveikinta teksto su apipavidalinimu kategorijoje – gauta per 1000 sveikinimų. Vaizdo sveikinimų gauta 32, o tekstinių sveikinimų – 61. Ketvirtojoje, garso kategorijoje, gautas tik vienas sveikinimas, todėl jo autorius, ponas Petras iš Panevėžio, be konkurencijos tapo nugalėtoju.

Tekstinių sveikinimų kategorijoje lankytojai daugiausia balsų atidavė už Kauno „Ryto“ pradinės mokyklos trumpąsias žinutes. Antroji vieta atiteko Gerdai Šiurytei iš Juragių žemės ūkio mokyklos. Mergina sveikino emigrantą, kartu išreikšdama viltį, kad kitais metais jis/ji grįš į Tėvynę ir kartu švęs Vasario 16-ąją. Trečioji vieta atiteko Auksės Petruševičienės, Kauno M. Mažvydo vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotojos ugdymui, sveikinimui.

Vaizdo sveikinimų kategorijoje pirmą vietą laimėjo Mažeikių rajono Pikelių pagrindinės mokyklos sveikinimas, antrąją – Giedraičių Antano Jaroševičiaus vidurinė mokykla, o trečiąją vietą pasidalino Joniškio žemės ūkio mokykla ir Mažeikių Senamiesčio vidurinė mokykla.

Pačioje gausiausioje, teksto su apipavidalinimu kategorijoje didele balsų persvara nugalėjo Panevėžio „Vilties“ pagrindinės mokyklos 7e klasės moksleivių sveikinimas-knyga. Antroje vietoje lankytojų sprendimų atsidūrė Kauno Panemunės pradinės mokyklos 3b klasės sveikinimas-plakatas. Trečiąją vietą laimėjo Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokyklos trispalvė vėliava iš karpinių.

Aktyviausi – moksleiviai

Daugiausia sveikinimų sulaukta iš moksleivių. Nepaprastai aktyvūs buvo ir lopšelių-darželių auklėtiniai. Ypatingai nustebino profesinių mokyklų bei rengimo centrų aktyvumas, kurių įsitraukimas buvo netikėtas ir optimistiškai nuteikiantis. Sveikino ir vyresni žmonės, tačiau jie rinkosi labiau tradicinius atviruko formato sveikinimus.

Gausiausiai žmonės siuntė tekstinius sveikinimus su apipavidalinimu. Naudotos pačios įvairiausios atlikimo technikos: nuo piešinių kreidelėmis, akvarele, karpinių, mezginių, molio lipdinių, iki šilkografijos ar net origami. Sveikinimai gaminti ant popieriaus, drobės, medžio. Teksto su apipavidalinimu kategorijos laimėtojai, Panevėžio „Vilties“ pagrindinės mokyklos moksleiviai, savo sveikinimui labai simboliškai panaudojo knygas: geltonoji knyga – sveikinimas į praeitį, daktarui Jonui Basanavičiui, raudonoji – sveikinimas dabarčiai, emigrantui, o žalioji – sveikinimas sau patiems. Naujosios Akmenės mokyklos-darželio „Buratinas“ auklėtiniai visai Lietuvai atsiuntė nepaprastai skaniai atrodantį gimtadienio torto piešinį.

Adresatai – įvairūs

Sveikinimai skirti labai įvairiems adresatams. Labai nemažai jų skirta Prezidentei Daliai Grybauskaitei. Yra sveikinimų ir Seimo Pirmininkei, Kauno miesto merui, Tomui Šernui, kitiems žinomiems valstybės veikėjams. Sveikinti ir kiti žinomi žmonės: krepšininkas Linas Kleiza, aktorė Gražina Balandytė, dainininkas Stasys Povilaitis.

Tačiau patys šilčiausi sveikinimai skirti artimiesiems: mamai, tėčiui, seneliui, krikštatėviui, broliui, sesei. Nepamiršti ir mokytojai bei mokyklų vadovai. Daug sveikinimų bendraamžiams, Lietuvos piliečiams, Lietuvos pradinukams. Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo mokykla atsiuntė labai originalų sveikinimą, kuriame „kurtieji sveikina girdinčiuosius“.

Nuoširdžiausius šventinius palinkėjimus rašė patys mažiausieji. Kėdainių rajono Šėtos gimnazijos antrokai atsiuntė visą albumą su piešiniais ir žodžiais: Kajus sako, kad „ginsiu Lietuvą ir padėsiu žmonėms“, Lukas nori, kad „visi Lietuvos miškai būtų tvarkingi“, Airidas pageidauja, kad „Lietuva būtų tvarkinga ir graži, ir kad vaikai nešiukšlintų“, Arvydas linki, kad „vaikai būtų laimingi“. Septintokas Juozas iš Vilniaus Antano Vienuolio pagrindinės mokyklos linki: „Tegu sugrįžta Lietuvon, visi, kas išvyko nežinion...“

Iš balkono sveikino A.Smetona

Vasario 16-ąją Istorinė Prezidentūra virto sveikinimų sostine. Atsirado netgi tą pačią dieną gimusių jubiliatų. Mildą Ašmonienę, atvykusią iš Klaipėdos, 28-ojo gimtadienio progą Istorinėje Prezidentūroje pasveikino šeima ir Istorinės Prezidentūros kolektyvas. Savo šokį lankytojams paskyrė ir šiuolaikinio šokio duetas „Sol Intentus“. Lauke, Istorinės Prezidentūros kiemelyje, vyko miesto savivaldybės organizuotas koncertas, susirinkusius iš Prezidentūros balkono pasveikino Antano Smetonos personažas.

Geriausius sveikinimus kiekvienoje kategorijoje išrinko patys muziejaus lankytojai. Istorinėje Prezidentūroje sveikinimai bus eksponuojami iki kovo 1 d., o geriausieji – iki Kovo 11-osios. Visų kategorijų nugalėtojų darbai artimiausiu metu bus paviešinti Istorinės Prezidentūros „Facebook“ paskyroje.

Ta pačia proga visi Istorinės Prezidentūros svečiai turėjo galimybę parašyti po sveikinimą ant atviruko su tarpukarinio Kauno vaizdais, apžiūrėti atnaujintą Prezidentų ekspoziciją, kuri pasipildė Prezidentės Dalios Grybauskaitės daiktais bei nauju Jonui Žemaičiui-Vytautui skirtu informaciniu stendu.

Daugelį intrigavo ir sporto prizų paroda „Ir stok už garbę Lietuvos!“, kurioje kaip ant delno visi pagrindiniai Pirmosios Lietuvos Respublikos sportiniai pasiekimai – mūsų pasididžiavimo bei įkvėpimo simboliai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min