TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vasario 16-osios gimnazija Vokietijoje mini įkūrimo 60-metį

Vasario 16-osios gimnazija
gimnazija.de nuotr. / Vasario 16-osios gimnazija
Šaltinis: BNS
0
A A

Vokietijos Hiutenfeldo mieste įsikūrusi lietuviška Vasario 16-osios gimnazija šeštadienį mini įkūrimo 60-metį.

Gimnazijos jubiliejaus minėjimo iškilmėse laukiama daugiau kaip 500 svečių iš Lietuvos ir Vokietijos, tarp jų – Lietuvos švietimo ir mokslo ministro Gintaro Steponavičiaus, pranešė Užsienio reikalų bei Švietimo ir mokslo ministerijos.

Nuo 1951 metų veikianti Vasario 16-osios gimnazija – privati, vienintelė Vakarų pasaulyje valstybės pripažinta lietuviška mokykla. Šiuo metu joje mokosi 189 moksleiviai.

1950 metais gimnaziją įkūrė lietuvių pabėgėliai Dypholce, 1954 metais ji perkelta į Hiutenfeldą. Ji tapo lietuvių Vokietijoje kultūros bei lietuvybės židiniu bei centru.

Antrojo pasaulinio karo pabaigoje daugiau kaip 65 tūkst. lietuvių pasitraukus į Vakarų Vokietiją, čia buvo vykdoma plati kultūrinė veikla, leidžiami laikraščiai ir knygos, steigiamos švietimo įstaigos. 1948-aisiais Vokietijoje veikė 158 lietuviškos mokyklos.Gimnazija priima vaikus, baigusius bent 4 pradžios mokyklos klases. Nemokantys vokiškai lanko specialius vokiečių kalbos kursus, kad greičiau išmoktų kalbą. Nemokantiems lietuviškai lietuvių kalba dėstoma kaip užsienio kalba.

Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis pabrėžė, kad nuo pat įkūrimo 1950 metais „gimnazija ugdė Tėvynei pasišventusias asmenybes, atstovavusias Laisvai ir Nepriklausomai Lietuvai, skleidusias pasauliui tiesą apie iš pasaulio politinio žemėlapio prievarta ištrintą, tačiau nepalūžusią, orią, didingą tautą ir valstybę“.

„Esate neatsiejama Lietuvos dalis, todėl tvirtai tikiu, kad ir toliau išliksite lietuvybės centru, kuriame pulsuoja tautiečius telkiantis bendruomeninis gyvenimas ir įvairiapusiškai pristatoma Lietuva“, – rašoma A.Ažubalio sveikinime.

Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius šeštadienį iškilmingame minėjime Hiutenfeldo savivaldybės salėje pasveikins Vasario 16-osios gimnazijos mokytojus ir mokinius, Vokietijos lietuvių bendruomenę.

Ministras dalyvaus fotografijų parodos „Aš esu čia“ atidaryme Rennhofo pilyje, Vasario 16-osios gimnazijoje susitiks su mokyklos bendruomenės nariais.

G.Steponavičius taip pat lankysis Lietuvių kultūros institute, Europos lietuvių kultūros centre, susitiks su Vokietijos lietuvių bendruomenės, Vasario 16-osios gimnazijos ir jos rėmėjų atstovais, Lampertheimo miesto savivaldybės, Bergštrasės apskrities verslo, politikos, švietimo atstovais, dalyvaus pamaldose Hiutenfeldo katalikų bažnyčioje.

Antrojo pasaulinio karo pabaigoje daugiau kaip 65 tūkst. lietuvių pasitraukus į Vakarų Vokietiją, čia buvo vykdoma plati kultūrinė veikla, leidžiami laikraščiai ir knygos, steigiamos švietimo įstaigos. 1948-aisiais Vokietijoje veikė 158 lietuviškos mokyklos, iš kurių 26 – gimnazijos. Prasidėjus Vokietijoje gyvenusių lietuvių emigracijai į užjūrį, dėl vis mažėjančio mokinių skaičiaus jas imta uždaryti. Tuometinė Vokietijos lietuvių bendruomenės (VLB) valdyba 1950 metais nutarė įsteigti vieną gimnaziją su bendrabučiu. Ji įkurta Dypholco miesto kareivinėse.

Į Hiutenfeldo miestelį Heseno federalinėje žemėje Vasario 16-osios gimnazija perkelta 1954 metais, kai VLB čia įsigijo 5 ha sklypą su Rennhofo pilimi. 1999 metais mokyklai suteiktas Vokietijos valstybės pripažintos gimnazijos statusas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min