Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 vasario 16d. 16:47 , Atnaujinta: 2013 vasario 16d. 18:10

Vasario 16-osios proga Gedimino prospekte suliepsnojo 16 laužų

Vasario 16-osios laužų akcija
Luko Balandžio nuotr. / Vasario 16-osios laužų akcija
Valstybės atkūrimo dieną sostinės Gedimino prospektą nušvietė 16 laužų liepsnos. Ši simbolinė akcija, kurioje oficialias kalbas užgožė šviesa, šiluma, patriotinės dainos ir paprastų žmonių vienybė, tapo bene nuoširdžiausiu bei šventiškiausiu iš visų šiemetės Vasario 16-osios renginių.

„Žiauriai faina!“ – šūktelėjo viena paauglė, su dviem draugėmis besifotografuodama laužo ir didžiulio ekrano, pastatyto Gedimino prospekte greta V.Kudirkos aikštės, fone.

Jai pritarė, tiesa, prancūziškai grupelė užsieniečių. Draugų į Vilnių lankyti atvykę turistai degančius laužus pastebėjo atsitiktinai, bevaikščiodami po sostinę, ir sustojo pasišildyti, o išgirdę, kad laukia koncertas, nusprendė likti ilgesniam laikui.

Tradicinė laužų ceremonija šeštadienio pavakarę surengta Gedimino prospekte nuo Katedros iki Vinco Kudirkos aikščių. Čia suliepsnojo 16 laužų, aplink kuriuos iškart ėmė būriuotis žmonės. Nors šiomis dienomis Lietuvoje nusistovėjo ne tokie atšiaurūs orai, kaip paprastai būna vasarį, vakarop lauke tapo žvarbu. Todėl susirinkusieji ne vien tiesė rankas ugnies link, bet ir graibstė Šaulių sąjungos Vilniaus rinktinės dalinamus karštos arbatos puodelius.

Daugelis kalbintųjų sakė prie laužų atėję specialiai, kartu su kitais paminėti Valstybės dienos, o ne šiaip vaikštinėdami po miestą. Nors pašnekovai tikino nešvenčiantys Vasario 16-osios kažkaip ypatingai, ši akcija jiems sukūrė šventinę atmosferą ir vis tik tapo proga švęsti.

Tūkstantinėje minioje, kuri vakarėjant vis augo, buvo matyti ir vyresnio amžiaus žmonių, ir paauglių, ir tėvų su mažais vaikais ar net vežimėliuose miegančiais kūdikiais, ir šunų pavedžioti išėjusių šeimininkų. Kai kurie mojavo didesnėmis ar mažesnėmis trispalvėmis, buvo užsimaukšlinę vėliavos spalvų kepures ar užsirišę tokius pat šalikus. Viena mama tautinių spalvų drabužėlius pritaikė vežimėlyje sėdintiems dvynukams.

Prospekte skambėjo ne vien lietuvių, bet ir lenkų, anglų, prancūzų, italų, net arabų kalbos. Panašu, kad organizatoriai pataikė į dešimtuką, – laužų akcija švente tapo daugeliui.

Uždegus laužus, prospekte suskambo patriotinės dainos, atliekamos Vytauto Kernagio, Eurikos Masytės, Arvydo Vilčinsko ir kitų dainininkų, o nuo 17 val. tiesiogiai iš Šv. Kotrynos bažnyčios pradėtas transliuoti gyvo garso koncertas „Laisvės balsai“.

Jame patriotines lietuviškas dainas atlieka įvairioms kartoms ir muzikiniams stiliams atstovaujantys atlikėjai: Rosita Čivilytė ir Agneta Gabalytė, Evelina Sašenko, Rūta Ščiogolevaitė, Girmantė Vaitkutė, Julija Jegorova, Berta Timinskaitė, Markas Palubenka, Algis Frankonis, Beissoul, Sasha Song, Gabrielius Vagelis, „Saulės broliai“, „The Perfect Pill“. Koncerte laukiama ne tik žinomų kūrinių, bet ir specialiai šiai progai suburtų netikėtų muzikinių duetų.

Po sostinės mero Artūro Zuoko sveikinimo pasaulio lietuviams ir koncerto nuo 18.30 val. tame pačiame ekrane bus rodomas Giedrės Žickytės filmas „Kaip mes žaidėme revoliuciją“ apie devintojo 9 deš. viduryje įvykusį pokštą, pavadinimu „Antis“, vėliau sekusius „Roko maršus“ ir kaip dainuojanti tauta iškovojo Nepriklausomybę.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:20
02:37
01:14:11

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

15MAX
Parašykite atsiliepimą apie 15min