TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vasario mėnesį bus išmokėtos jau atstatyto dydžio šalpos kompensacijos

Pinigai
Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo 2012 m. sausio 1 d. į 2009 m. lygį atstatytos šalpos kompensacijos, tad jau vasario mėnesį šių kompensacijų gavėjams bus mokamos 540 litų dydžio (1,5 bazinės pensijos dydžio) šalpos kompensacijos – tokios, kokios buvo numatytos iki įsigaliojant laikinam šalpos kompensacijos dydžio sumažinimui.

Šalpos kompensacijos yra skiriamos tėvams (įtėviams), kurie iki 1995 m. sausio 1 d. ne mažiau kaip 10 metų slaugė namuose neįgalius vaikus, bei motinoms, kurios iki 1995 m. sausio 1 d. pagimdė penkis ar daugiau vaikų ir išaugino juos iki 8 metų. Minėtos kompensacijos skiriamos šiems žmonėms, sulaukusiems penkeriais metais mažesnio už senatvės pensijos amžiaus arba pripažintiems nedarbingais ar iš dalies darbingais, netekusiais 60 procentų ir daugiau darbingumo.

Kadangi išmokos mokamos už praėjusį mėnesį, pirmąsias į 2009 m. lygį atstatyto dydžio šalpos kompensacijas jų gavėjai gaus vasario mėnesį.

Šalpos kompensacijas šiuo metu gauna apie 3500 asmenų. Atstatytas išmokas gaus apie 1800 šių išmokų gavėjų, nes 2010-2011 m. laikotarpiu šalpos kompensacijos buvo perskaičiuojamos tik darbingiems darbingo amžiaus asmenims. Šalpos kompensacijas moka savivaldybių administracijų socialinės paramos skyriai.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija taip pat primena, kad nuo 2012 m. sausio 1 d. visiškai atstatytos senatvės, netekto darbingumo (invalidumo), našlių ir našlaičių socialinio draudimo pensijos, kurios taip pat laikinai, dvejiems metams, buvo sumažintos dėl sunkmečio. Taip pat ir maitintojo netekimo, ištarnauto laiko, kompensacijų už ypatingas darbo sąlygas gavėjai gaus tokio pat dydžio išmokas, kokias gaudavo iki jas laikinai sumažinant.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min