Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vasaris – atsargaus elgesio internete mėnuo

Kauno rajono viešosiose bibliotekose visą vasarą antradieniais vyks viktorinos „Protų kovos“, kuriose bus daugiausia dėmesio skiriama informacijai apie saugumą internete.
Kauno rajono savivaldybės nuotr. / Kauno rajono viešosiose bibliotekose visą vasarą antradieniais vyks viktorinos „Protų kovos“, kuriose bus daugiausia dėmesio skiriama informacijai apie saugumą internete.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vasario 1 dieną visose šalies bibliotekose, dalyvaujančiose projekte „Bibliotekos pažangai“, startavo mėnesį truksianti nacionalinė akcija „Atsargus internetas“. Kauno rajono viešosios bibliotekos taip pat pakvietė gyventojus, ypač vaikus bei paauglius, dalyvauti kiekvieną antradienį rengiamose viktorinose „Protų kovos“ ir išmokti internete elgtis atsargiai.

Vasario 1-ąją į specialią pamoką, kurią vedė populiarusis TV personažas Gustavas, atėję moksleiviai užpildė Garliavos viešosios bibliotekos konferencijų salę. Kai kurie vaikai į pamoką atėjo lydimi tėvų.

„Dirbdama savivaldybėje ir būdama įvairių komisijų, kuriuose sprendžiamos rajono gyventojų socialinės, ugdymo ar švietimo problemos, per visus šios kadencijos ketverius metus esu susidūrusi su labai sunkiomis vaikų, paauglių, šeimų, kuriose jie auga, problemomis. Be to, pati užauginau dvi dukras, o dabar jau auga ir du anūkai, todėl vaikų, paauglių, bendravimo šeimoje ir su draugais problemos man gerai žinomos. Šiuolaikinės technologijos mūsų jaunajai kartai siūlo naujas bendravimo galimybes, naujus mokymosi, informacijos rinkimo ir skleidimo būdus. Ir šių naujovių, manau, nereikia nei atsisakyti, nei drausti. Taip, kaip mokome savo vaikus saugiai elgtis gatvėje, taip turime juos išmokyti saugiai elgtis internetinėje erdvėje. Jau dabar gyvenimiški pavyzdžiai rodo, kad virtualioje erdvėje žmonės nevengia slėpti savo tikrojo veido, prisistato kaip kita asmenybė, todėl mūsų visų pareiga perspėti jauną žmogų apie gresiantį pavojų. Noriu kreiptis ir į moksleivius, kad neliktų abejingi savo draugams ir stengtųsi atkalbėti nuo klaidingo sprendimo, pasidalytų savo mintimis su tėvais, mokytojais,“ – teigė mero pirmoji pavaduotoja Regina Lukoševičienė.

Švietimo centro direktoriaus pavaduotojas Dalius Balčiūnas ragino vaikus daugiau bendrauti „gyvai“, natūralioje aplinkoje, įvairiuose būreliuose, o internetui per dieną skirti ne daugiau nei 1 valandą. Specialistas perspėjo, kad prie kompiuterio nereikėtų sėsti ir vakare (po 19 val.), nes per ilgai vakare užsisėdėję prie kompiuterinių žaidimų, naktį jauni žmonės paprastai blogai miega, o kitą dieną jaučiasi mieguisti, irzlūs. Tai trukdo ne tik mokslui, bet bendravimui su draugais, artimaisiais.

Garliavos viešojoje bibliotekoje po renovacijos įrengta erdvi vaikų biblioteka, kompiuterių kambarys, kuriame veikia 10 kompiuterių.

Pasak bibliotekos direktorės Irenos Stančiauskienės, čia ateinantys moksleiviai mėgsta pasėdėti prie kompiuterių, pažaisti kompiuterinių žaidimų, tačiau darbuotojos registruoja lankytojus ir naudotis kompiuteriu moksleiviams leidžiama tik po 1 valandą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min