Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vasaros įkarštyje atostogų nesiveržia

R.Taraškevičius šią vasarą ilsėjosi vos kelias dienas.
Nuotrauka iš asmeninio archyvo / R.Taraškevičius šią vasarą ilsėjosi vos kelias dienas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vasarą, kai bent kelias atokvėpio dienas stengiasi rasti kiekvienas darbuotojas, poilsį planuoja ir aukščiausi miestų vadovai. Tiesa, pajūrio miestų merai nebijo atostogų nukelti į rudenį ar žiemą.

Palangos meras Vytautas Stalmokas prisipažino jau įpratęs vasarą atostogų neplanuoti. „Taip elgdavausi ir tuomet, kai dar nedirbau meru. Esu pratęs pailsėti pavasarį ar jau rudeniop“, – pasakojo meras. Didžiausiam Lietuvos kurortui vadovaujantis V.Stalmokas džiaugiasi, kai pavyksta su žmona po darbų nuvažiuoti prie jūros. Čia jis pramogauja kaip visi kurorto svečiai: maudosi, mėgaujasi smėliu. „Būtinai pereinu ir J.Basanavičiaus gatvę. Pasižiūriu, ką veikia poilsiautojai. Nors prisipažinsiu, kad ne visada patinka tai, ką matau. Ypač kai kurie prekybininkai“, – pasakojo meras. Jis apgailestavo, kad vasarą ne visada pavyksta apžiūrėti, kuo gyvena tolimesni kurortai, tokie kaip Druskininkai ar Birštonas.

Neringos meras Vigantas Giedraitis šiltuoju sezonu taip pat nesiilsi. Didžiausias poilsis jam – kai po darbų savivaldybėje pavyksta pavaikščioti su fotoaparatu rankose. Fotografavimas – tikra Neringos mero aistra. „Labiausiai patinka fotografuoti gamtą. Gal kada parodysiu ir nuotraukas“, – intrigavo pašnekovas. Savaitgaliais jis stengiasi nuvažiuoti į Palangą, pasidairyti, kaip sekasi gretimam kurortui.

„Būtų smagu šią vasarą nuvykti į Aukštaitiją, iš kur esu kilęs. Kasmet susiplanuoju kelių dienų išvyką į tuos kraštus“, – atviravo V.Giedraitis. Ilgesnes atostogas Neringos meras planuoja šaltesniu metu. Jis neslepia mėgstantis poledinę žūklę, ypač kai pradeda kibti stintos.

Klaipėdos meras Rimantas Taraškevičius šią vasarą ilsėjosi vos kelias dienas – prieš ilgąjį Joninių savaitgalį. Kelis laisvadienius jis praleido tvarkydamasis namuose ir, kaip pats pasakojo, prižiūrėdamas veją bei pomidorus. Tačiau jau tą sekmadienį jis „15min“ žurnalistų buvo sutiktas einantis į darbą pasiruošti darbams. Kada dar atostogaus, R.Taraškevičius sakė dar nė pats nežinantis. Artėjant miesto gimtadieniui rugpjūčio 1-ąją, laukia pats darbymetis. Jei pavyks, dar kelias dienas jis ketina pailsėti kiek vėliau rugpjūtį.

Teatro vadovo jūra netraukia

Nesiilsi ir Klaipėdos dramos teatro vadovas Gediminas Pranckūnas, nors šiomis dienomis – kaip tik jo atostogos. „Dirbu palinkęs prie popierių – baigiasi pusmetis, reikia paruošti ataskaitas Kultūros ministerijai. Rugpjūtį grįš aktoriai, reikės ruoštis naujoms premjeroms. Esame pasirengę dviem naujiems spektakliams, kuriuos statys Alvydas Vizgirda ir Gabrielė Tuminaitė. Darbo daug, o laiko – mažai“, – pasakojo G.Pranckūnas.

Dažnai uostamiestyje juokaujama, jog tikras klaipėdietis prie jūros – retas svečias. Ši mintis tinka ir teatro vadovui. G.Pranckūnas prisipažino nelabai mėgstąs jūrą, nes kelis kartus pajuto jos galybę.

Vieną kartą jūroje jis pateko į duobę ir vos iš jos išsikapanojo. Kitą kartą nelaimė ištiko filmuojantis seriale „Gedimino 11“. Teatro vadovas seriale vaidino Klaipėdos degtinės gamyklos direktorių, kurį nušauna jūroje. Filmuojant aktorius įkrito nuo vandens motociklo į jūrą, krintant nusimovė ir liemenė. Tuomet išsikapanoti jam padėjo serialo režisierius.

„Labiausiai pailsiu sode, tvarkydamas aplinką ir statydamas dvidešimt metų niekaip nebaigiamą sodo namelį. Būtų šaunu, jei pavyktų pratęsti tradicijas ir nuvažiuoti kelioms dienoms į Šventąją. Gaila, kad „Žaldokynės“ nameliai, kur kadaise ilsėjosi teatralai, tokie apleisti“, – apgailestavo G.Pranckūnas.

Ilsisi kaip turistė

Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro vadovė Romena Savickienė net ir ilsėdamasi dirba. Birželį ji su dukra išsiruošė į spontanišką kelionę – pasidairyti po Ispaniją, paviešėti Barselonoje, Kosta Bravoje, pajusti futbolo čempionato azartą.

Kalbėdama apie atostogas ji juokėsi, kad „tai buvo seniai ir netiesa“. Tačiau įspūdžiai dar neišblėsę.

„Ilsiuosi lygiai taip pat, kaip ir kiti turistai, tą patį turizmo informacijos centrą einu ir žemėlapių ieškau. Net juokiuosi, kad esu užkrėtusi kolektyvą tokia aistra – nukeliavus į svetimą šalį nufotografuoti jų turizmo informacijos centrus“, – pasakojo pašnekovė.

Ir šios atostogos buvo itin aktyvios. „Kiekvieną dieną vis kažkur važiavome, ką nors veikėme, bet net dvi knygas pavyko perskaityti!“ – džiaugėsi R.Savickienė. Ji sakė daugelį metų nesiilsėjusi ir prisipažino dabar atostogaujanti tik 2006 metų sąskaita.

Klaipėdos jūrų uosto generalinis direktorius Eugenijus Gentvilas ilsėjosi balandį, kai su žmona keliavo į Ispaniją susitikti su šioje šalyje besimokančiais vaikais. Atostogos pasibaigė nuotykiais, kai ugnikalnio pelenų debesis sutrikdė oro uostų darbą. E.Gentvilas Ispanijoje išsinuomojo automobilį ir nuvažiavo iki Strasbūro, o iš ten traukiniais grįžo į Lietuvą.

„Tikiuosi, kad dar pavyks atostogauti rugpjūčio pabaigoje. Gal tuomet išsiruoštume paplaukioti baidarėmis, pariešutauti ar grybauti“, – teigė uosto direkcijos vadovas, neslepiantis, kad miškas jam – didžiausias poilsis. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min