Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vasaros kaitrą malšinti padeda fontanai

Skulptorius J.Ruzgas įtaria skulptūrą išniekinus vandalus.
J.Petronio nuotr. / Fontanas prie Kauno valstybinio muzikinio teatro
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauniečius ir miesto svečius vėl džiugina Rotušės aikštėje esantys 2 geriamojo vandens fontanai. Kartu su jais šiuo metu Kaune veikia 8 fontanai, priklausantys miesto savivaldybei. Planuojama, kad ateityje Kaune jų bus ir daugiau.

Karštą vasarą prie mieste esančių fontanų būriuojasi ne tik kauniečiai, bet ir miesto svečiai. Ryžtingesni ne tik pasidaro nuotrauką atminčiai prie jo, bet ir įmerkia kojas ar pabraido. Nors tai daryti Kaune nėra galima, miesto tvarkos priežiūros specialistai tikina per karščius atlaidžiau žiūrintys į gaivos fontanuose ieškančius žmones. Vis dėlto tiek jie, tiek policijos pareigūnai pasirengę tą pačią akimirką nubausti vandalus, niokojančius fontaną ar jo prieigas.

2009 metais miesto taryba perdavė UAB „Kauno vandenys“ dešimčiai metų prižiūrėti 6 miesto fontanus. Bendrovei perduoti fontanai, esantys Rotušės aikštėje, Gimnazijos gatvėje, Laisvės alėjoje, Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje ir ant Kauko laiptų.

Pastarasis neretai patraukia vandalus. Tačiau šiemet rimtų pažeidimų kol kas išvengė visi mieste veikiantys fontanai. Vis dėlto miesto valdžia ragina kauniečius būti sąmoningais ir neniokoti fontanų.

„Labai noriu paprašyti, kad kauniečiai saugotų veikiančius fontanus, nemestų į juos šiukšlių, nepiltų chemikalų, nes tokie veiksmai paskui brangiai kainuoja“, – sakė meras Andrius Kupčinskas.

Miesto vadovas yra pasiūlęs atidaryti dar vieną fontaną prie Vytauto didžiojo tilto. Toks fontanas džiugintų ne tik užsukančius į Kauno senamiestį, bet ir būtų matomas važiuojantiems Marvelės gatve. Kol kas šis pasiūlymas – diskusijų verpete. Galbūt reikalai paspartėtų, jei naująjį fontaną ryžtųsi renti vietos verslininkai.

Kauno miesto savivaldybė fontanų priežiūrai per metus skiria apie 100 tūkst. litų, beveik tiek pat jų skiriama paprastam ar kapitaliniam remontui. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min