Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 8d. 06:32

Vasaros stovyklos antplūdžio nesitiki

Stovyklų Lietuvoje kaina svyruoja nuo 370 iki 1400 litų
Egidijaus Jankausko/15min nuotr. / Stovyklų Lietuvoje kaina svyruoja nuo 370 iki 1400 litų

Iki kalendorinės vasaros pradžios likus vos trejetui savaičių, vaikų vasaros stovyklų organizatoriai pastebi, kad šiemet kelialapių pardavimas vyksta gerokai lėčiau nei ankstesniais metais.

Norinčių poilsiauti stovyklose pastaraisiais metais būdavo apstu, tad kelialapiai organizatorių stalčiuose neužsigulėdavo. Kai kurių stovyklų atstovai neslėpė šio sezono laukiantys su nerimu.

Vieną pamainą jau atšaukė

Tarp Palangos ir Šventosios, Monciškėse, esančios moksleivių vasaros stovyklos „Raganė“ administratorė Laima Baužienė „15min“ sakė, kad šiemet pirmi jaunieji poilsiautojai čia bus priimami birželio 27 dieną. Vieną pamainą, kuri turėjo pradėti stovyklauti anksčiau, teko atšaukti. 

„Jau turime užsiregistravusiųjų, bet ne tiek daug, kaip pernai tokiu pat metu. Pernai sezoną pradėjome birželio 16-ąją, užpernai dar anksčiau – birželio 8 dieną, nes buvo labai daug norinčių poilsiauti. Šiemet pirmąją pamainą, kurią planavome priimti nuo birželio 16 dienos, teko panaikinti. Anksčiau tokiu metu kelialapių jau neturėdavome, o šiemet registravimasis vyksta pasyviau“, - pripažino L.Baužienė. Administratorė neneigė, kad šiemet stovykloje tikimasi sulaukti mažiau poilsiautojų. „Šiais metais kiek išaugo ir poilsio stovykloje kaina. Pernai 10-ies dienų poilsis kainavo 560 Lt, šiemet – 650 Lt. Kaina pakilo dėl bendros situacijos – brango elektra, kilo PVM“, – sakė moteris.

Vienu metu „Raganėje“ gali poilsiauti apie 350 moksleivių, kurių amžius 8-16 metų. Pasak L.Baužienės, didžiausia pramoga vaikams – poilsis, maudynės pajūryje, netrūksta ir pramoginių, sportinių renginių, yra vasaros estrada, rengiamos diskotekos.

Nerimauja, bet laukia poilsiautojų

Tiek pat, 90 Lt – iki 650 Lt – brango kelialapiai ir į vaikų vasaros stovyklą „Pasaka“. Tiek šią, tiek minėtą stovyklavietę „Raganė“ administruoja viešoji įstaiga „Vaikų poilsis“. „Pasakoje“ vienu metu gali poilsiauti daugiau kaip 400 vaikų, kurių amžius 6-16 metų. „Tikimės, kad visos vietos bus užimtos, nors nedidelį stresą jaučiame. Tai populiari stovykla, tad, manome, viskas bus gerai. Matome, kad kai oras geras, padaugėja skambučių, turėsime ir jaunų ledo ritulininkų grupę iš Latvijos. Pernai, žinoma, situacija tokiu metu buvo geresnė, tėvai aktyviau registravo vaikus, o dabar jie dar gali ir laiką pasirinkti“, – sakė stovyklos administratorė Dalia Paulauskienė.

Tikimės, kad visos vietos bus užimtos, nors nedidelį stresą jaučiame, – D.PaulauskienėPrieš 45-erius metus įsteigtoje stovykloje „Pasaka“ pernai per visą sezoną atostogavo per 3000 vaikų ir paauglių. Panašus skaičius išlieka kasmet. „Vaikai koncertuoja, stato spektaklius, kuria filmus, pramogų netrūksta. Turime ir savo baseiną“, – sakė D.Paulauskienė.

Bendrovės „Kelionių akademija“ direktorius Donatas Kireilis pasakojo, kad jau kelinti metai nerengia stovyklų pajūryje, nes ten prastesnės ir brangesnės apgyvendinimo sąlygos. Jis taip pat neslėpė, kad jaučiamas sumažėjęs kelialapių pirkimas. Pasak D.Kireilio, kelialapių pardavimas smuko 8 proc., o kainos šiemet kilo apie 50 Lt.

Dėl dienos stovyklų – nežinia

Pasak Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausiosios specialistės Raimondos Stirbienės, vaikų vasaros poilsio programų įgyvendinimui iš Švietimo ir mokslo ministerijos šiemet skirta 113 tūkst. Lt. Pernai lėšų buvo skirta tris kartus daugiau – 374 tūkst. Lt.

„Sunku pasakyti, kas tiksliai bus organizuojama, tai spręs Prevencinė darbo koordinavimo grupė. Turime 95-ias vaikų vasaros poilsio programas, tarp jų įvairios dienos stovyklos – sportinės, kūrybinės. Grupė spręs, ar finansuoti kelias programas, kurios užimtų viso miesto vaikus, ar dalins kiekvienai stovyklai po gabaliuką“, – sakė R.Stirbienė. Anot jos, grupė gali nuspręsti užimti vaikus mikrorajonuose, pavyzdžiui, pramogos vaikams būtų rengiamos jaunimo klube, aikštelėse. Pernai dienos stovyklose dalyvavo apie 10 tūkst. vaikų ir paauglių.

Temos: 2 Pajūris Vaikas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min