Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vašingtone tartasi dėl Lietuvos ir JAV bendradarbiavimo stiprinimo užkertant kelią branduolinių medžiagų platinimui

Evaldas Ignatavičius
URM nuotr. / Evaldas Ignatavičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Darbo vizito Vašingtone viešintis Lietuvos užsienio reikalų viceministras Evaldas Ignatavičius balandžio 11 dieną konsultacijose su JAV pareigūnais branduolinių medžiagų neplatinimo klausimais sutarė ir toliau stiprinti Lietuvos ir JAV bendradarbiavimą šioje srityje, keistis ekspertais, kurti bendras mokymo programas.

Susitikimuose su JAV valstybės sekretorės pavaduotoju tarptautinio saugumo ir neplatinimo klausimais Thomasu M. Countrymanu ir JAV Nacionalinės branduolinio saugumo administracijos vadovo pavaduotoja Anne Harrington viceministras aptarė tarptautinės bendruomenės siekius ir iniciatyvas stabdyti nelegalų branduolinių medžiagų plitimą ir Lietuvos pastangas kovoti su šia globalia grėsme.

„Neseniai Pietų Korėjos sostinėje Seule įvykusiame branduolinio saugumo valstybių vadovų susitikime Lietuva informavo apie šalyje kuriamą Branduolinio saugumo kompetencijos centrą, kuris skirtas kovai su branduolinių medžiagų kontrabanda ir jos prevencijai. Lietuva rimtai žiūri į šio centro įsteigimą ir tikisi, kad kartu su JAV bei kitais regioniniais partneriais pavyks sukurti tinkamus branduolinių medžiagų platinimo užkardymo mechanizmus, sustiprinti regiono valstybių suinteresuotų institucijų bendradarbiavimą ir pasidalinti geriausia patirtimi su mūsų kaimynais“, – sakė E.Ignatavičius.

2012 m. kovo 12 d. Lietuvos Vyriausybė nusprendė Medininkuose įkurti Branduolinio saugumo kompetencijos centrą. Lietuva sieks, kad ateityje jis taptų regioniniu.

„Nelegalus branduolinių medžiagų plitimas yra reali ir didelė grėsmė, kurios užkardymui ir prevencijai reikia visos tarptautinės bendruomenės koordinuotų ir labai profesionalių veiksmų. Mūsų transatlantiniai partneriai ir JAV Prezidento Baracko Obamos administracija šiai problemai ir jos sprendimui teikia ypač didelį dėmesį. Prie šių pastangų prisidėti tvirtai apsisprendusi yra ir Lietuva“, – teigė E.Ignatavičius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min