Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 14d. 13:37

VAT: V.Uspaskichas su V.Gapšiu galės matytis, tačiau 1,5 mln. negaus

Viktoras Uspaskichas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Viktoras Uspaskichas

Vilniaus apygardos teismas (VAT) leido Darbo partijos atstovams Seime Viktorui Uspaskichui ir Vytautui Gapšiui bendrauti tapusavyje, tačiau DP vadovui 1,5 mln. litų užstatas nebuvo grąžintas. Parlamentarams taip pat nepanaikinta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Pasak VAT, nėra duomenų, kad V.Uspaskichas buvo atsiėmęs prašymą dėl prieglobsčio Rusijoje suteikimo, be to, jis šioje šalyje turi artimų giminaičių. Teismas taip pat pažymėjo, kad DP vadovas turi galiojančią JAV vizą.

DP advokato Valdemaro Bužinsko prašymą grąžinti papildyti bylą prokurorams VAT atmetė.

„Darbiečiai“ savo prašymus trečiadienio ryte argumentavo tuo, kad dėl skirtų kardomųjų priemonių jie negali eiti tiesioginių pareigų ir vykti į užsienio komandiruotes. Be to, pasak „darbiečių“ ir jų gynėjų, tokiu būdu pažeidžiamos žmogaus teisės, trukdoma atlikti tiesiogines Seimo nario pareigas.

Seimo milijonierius V.Uspaskichas papildomai teismo prašė, kad jam būtų grąžintas 1,5 mln. litų siekiantis užstatas. Prašymą grąžinti užstatą V.Uspaskichas argumentavo tuo, kad pinigų reikia verslui.

DP gynėjas V.Bužinskas prašė teismo grąžinti prokurorams kaltinamąjį aktą perrašyti. Dar praėjusių metų lapkričio pradžioje jis tvirtino, kad abejonių kelia DP, kaip juridinio asmens, atsakomybės klausimas. Jo teigimu, negalima juridinio asmens vertinti kaip fizinio.

Su V.Bužinsko prašymu sutiko ir kiti advokatai. Gynėjai taip pat teigė, kad prokurorų kaltinamasis aktas yra neaiškus ir nesuprantamas.

Trečiadienio ryte prokuroras stebėjosi gynėjams kilusiais neaiškumais.

„Kaltinamieji ikiteisminio tyrimo metu gavo pranešimus apie įtarimus, jokių abejonių neišsakė. Sakė, kad jiems pateikti pranešimai apie įtarimus yra suprantami, ir jie supranta, kuo yra kaltinami, todėl dabar labai keista girdėti kitokią poziciją“, – žurnalistams kalbėjo S.Verseckas.

DP bylos teismo procesas keliems mėnesiams buvo sustojęs, nes „darbiečiai" po spalio pabaigoje vykusių Seimo rinkimų buvo įgiję teisinę neliečiamybę, tačiau VAT ir prokurorų prašymu Seimas praėjusių metų gruodžio pradžioje panaikino įtariamų parlamentarų teisinę neliečiamybę.

DP partiją, jos lyderį V.Uspaskichą bei jo buvusį pavaduotoją V.Gapšį, buvusią partijos centrinės būstinės vadovę V.Vonžutaitę bei buvusią DP finansininkę M.Liutkevičienę prokurorai kaltina apgaulingos buhalterinės apskaitos organizavimu, neteisingų duomenų DP buhalterijoje naudojimu, tų duomenų įrašymu į deklaracijas ir įgaliotoms institucijoms pateikimu, apgaulingų pareiškimų apie partijos turtą ir veiklą teikimu valstybės institucijoms gaunant valstybės dotaciją ir tuo padarant didelę žalą valstybei.

Sunkiausias iš išvardytų nusikaltimų yra apgaulingas buhalterinės apskaitos tvarkymas. Už tai numatoma griežčiausia bausmė – laisvės atėmimas iki 4 metų.

DP įtariama neįtraukusi į buhalterinę apskaitą daugiau kaip 24 mln. litų pajamų ir apie 23 mln. išlaidų bei nesumokėjusi apie 4 mln. litų mokesčių.

 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min