TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VATESI leido Ignalinos atominei elektrinei pradėti vykdyti du eksploatavimo nutraukimo projektus

Ignalinos atominė elektrinė
Gedimino Savickio/BFL nuotr. / Ignalinos atominė elektrinė
Šaltinis: 15min
0
A A

Spalio 19 d. Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija (VATESI) leido Ignalinos atominei elektrinei pradėti vykdyti du eksploatavimo nutraukimo projektus. Abu projektai susiję su Ignalinos atominės elektrinės pirmuoju bloku bei šiam blokui priklausančios įrangos išmontavimu bei dezaktyvavimu.

Vieno projekto metu bus išmontuota termofikacinio pastato nereikalinga įranga. Ignalinos atominės elektrinės eksploatacijos metu termofikacinės įrangos pastatas naudojo garą, tiekiamą iš veikiančio elektrinės bloko ir šildė vandenį, kuris buvo naudojamas Ignalinos atominės elektrinės ir Visagino miesto šildymui. Pastatas bei jame esanti įranga yra labai mažai užteršta radioaktyviomis medžiagomis, todėl darbai turėtų vykti greitai. Didžioji įrangos dalis yra neužteršta ir perdirbtos medžiagos po radiologinių patikrinimų galės būti panaudojamos ūkinėje veikloje be apribojimų. Nedidelis kiekis užterštos įrangos bus apdorojamas labai mažo aktyvumo atliekų tvarkymo ir dezaktyvavimo įrenginiuose. Projektą planuojama įgyvendinti iki 2012 metų pabaigos.

Kito projekto metu bus dezaktyvuota ir išmontuota Ignalinos atominės elektrinės pirmojo bloko turbinų salės įranga, saugiai pašalintos pavojingos medžiagos. Numatyta išmontuoti, dezaktyvuoti (kai reikia) ir pašalinti šias nebereikalingas sistemas iš turbinų salės pastato: turbinų generatorius su pagalbinėmis sistemomis, turbinų alyvos sistemą, kondensato valymo sistemą, kondensatorius, separatorius-perkaitintuvus ir garintuvus, vandens tiekimo siurblius, kondensato siurblius ir kitą įrangą. Darbai tęsis iki 2016 metų.

Taip pat jau yra vykdomas ir kitas eksploatavimo nutraukimo projektas. Pagal šį projektą yra išmontuojama įranga iš pastato, kuriame buvo reaktoriaus avarinio aušinimo sistemos dalis. Šiuo metu ši įranga jau nėra reikalinga. Didžioji įrangos dalis yra neužteršta ir beveik 99 proc. perdirbtų medžiagų po radiologinių patikrinimų galės būti panaudojamos ūkinėje veikloje be apribojimų. Nedidelis kiekis galimai užterštos įrangos bus apdorojamas labai mažo aktyvumo atliekų tvarkymo ir dezaktyvavimo įrenginiuose. Šiems darbams leidimą VATESI išdavė 2010 m. Planuojama darbus pabaigti 2011 m. pabaigoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min