15min be reklamos
2023 02 07, 11:43

Vilniaus dailės akademija pasidalino Klaipėdos Vitės kvartalo vizijomis

Kokia galėtų būti Vitės ir Žiemos uosto konversija? Toks klausimas buvo keliamas Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos (LASKAO) forume.
Viena iš vizijų, kaip turėtų vystytis vadinamasis Žiemos uostas Klaipėdoje.
Viena iš vizijų, kaip turėtų vystytis vadinamasis Žiemos uostas Klaipėdoje. / VDA vizualizacija

„Miesto centrui atsiverti, kurti inovacinius, mokslo, verslų centrus, poilsio, pramogų ir taip trūkstamas naujas žaliąsias miesto centrui erdves, gyvenimą prie vandens ir su vandeniu“, – palinkėjimu Klaipėdoje feisbuke dalinosi architektas Romas Gailius.

Vizijomis dalijosi ir Vilniaus dailės akademijos profesoriai ir studentai. O toliau, anot architekto, jau miesto teisė tartis ir spręsti, kokios Klaipėdos nori.

„Kai suprasime, kad ne šviečiančių lempučių festivaliai ar fontanai, ne gatvių ir kiemų lopymas ir t.t., o tokios idėjos, renginiai ir yra miestui Šviesa. Kai tokias idėjas, renginius nuolat skatinsime, remsime, tik tada miestas ims po truputį keistis“, – teigė R.Gailius.

Vitės, buvusio Klaipėdos priemiesčio, kvartalai mena ilgą istoriją ir nepaliauja būti visuomenės dėmesio centre.

Čia uosto prie marių pradžia, daugelį metų buvusi svarbiausia jo dalis. Nuo XIX a. vidurio čia statytas ir plėstas Žiemos uostas tebėra svarbus miestui, ir kaip buvusios istorijos liudytojas, ir kaip egzistuojantis uždaro uosto verslo (bei taršos) objektas ir kaip ateities plėtros įvairių galimybių teritorija.

Kol diskutuojama dėl šios teritorijos ateities, architektai modeliuoja įvairius scenarijus ir siekia galimas alternatyvas pristatyti sprendimų priėmėjams, teritorijoje veikiantiems savininkams ir kitiems, neabejingiems būsimų sprendimų kokybei ir sėkmei.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie 15min