Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VDU Botanikos sodui skirtų suoliukų idėjas siūlė studentai (nuotraukos)

Gintarės Radzevičiutės projektas
VDU nuotr. / Gintarės Radzevičiutės projektas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU), norėdamas papuošti VDU Kauno Botanikos sodą patogiais bei originaliais suoleliais, surengė idėjų konkursą. Jame dalyvavę Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės fakulteto (VDA KDF) studentai pristatė savo vizijas, kokie suoliukai tiktų šiai erdvei.

Šiuo metu studentų projektai eksponuojami VDU erdvėse, o ateityje bus siekiama kuo daugiau jų paversti realybe.

„Tikimės, kad pavyks dovanoti šiuos suoliukus VDU Botanikos sodui. Idėjų yra įvairių. Pavyzdžiui, tokį vardinį suoliuką už nedidelę kainą galėtų užsisakyti universitetą baigiančių absolventų laida – tikiu, kad net ir po daugelio metų jiems būtų smagu grįžti į tas erdves, kuriose liko toks prasmingas jų buvimo čia ženklas“, – pasakojo idėjos autorė, VDU sekretorė prof. Auksė Balčytienė.

Studentų projektams vadovavo VDA KDF Dizaino katedros vedėjas, prof. Jonas Venckūnas ir doc. Renatas Šukys. Kaip pasakojo prof. J.Venckūnas, projektus studentai kūrė su užsidegimu, nes tai jiems buvusi proga įsiamžinti kaip kūrėjams. Planuojama, kad pirmasis suoliukas VDU Botanikos sode turėtų atsirasti dar šiais metais – jį dovanos universiteto Rektorato nariai, tarp kurių – ir dėstytojai, ir administracijos darbuotojai.

Pasak prof. J.Venckūno, suoliukų autoriai rinkosi šiuolaikiškas, patvarias ir atsparias medžiagas, kad jų kūrinių negalėtų suniokoti vandalai, o sodo lankytojai jais galėtų džiaugtis kuo ilgiau. Studentai taip pat ieškojo naujų, inovatyvių formų, stengėsi kuo geriau pritaikyti šiuos objektus prie Botanikos sodo aplinkos.

„Kaune apskritai trūksta suoliukų, o plėtodami šį projektą, po kelerių metų turėsime dar ir šiuolaikiško dizaino ekspoziciją po atviru dangumi. Niekur daugiau nei Lietuvoje, nei Europoje tokio tipo ekspozicijų neteko matyti“, – sakė prof. J.Venckūnas.

Studentų projektai šiuo metu eksponuojami VDU rūmuose, S.Daukanto gatvė 28, II aukšto fojė (šalia Didžiosios salės).

Šis projektas – ne pirmas ir ne paskutinis VDU ir VDA Kauno dailės fakultetas kūrybinio bendradarbiavimo pavyzdys. Tokio bendradarbiavimo sutartį universitetai pasirašė prieš porą metų. Gegužės 18 ir 20 dienomis VDU erdvėse taip pat vyks VDA Kauno fakulteto dizaino specialybės studentų baigiamųjų darbų gynimai, čia bus eksponuojami ir geriausi jų sukurti darbai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min