TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VDU galerijos Menų virtuvėje – Tekstilės diena

Gražina Aleksandra Škikūnaitė pristatys savo darbuose naudojamas technikas.
Organizatorių nuotr. / Gražina Aleksandra Škikūnaitė pristatys savo darbuose naudojamas technikas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Skatindama iš arčiau susipažinti su meno kūrybos procesais, spalio 28 dieną, 13-16 val., VDU menų galerijos „101“ Menų virtuvė kviečia į tekstilės dieną, kurios metu dailininkė tekstilininkė Gražina Aleksandra Škikūnaitė pristatys savo darbuose naudojamas technikas.

G.A.Škikūnaitė yra profesionali dailininkė tekstilininkė, 1993 metais baigusi Vilniaus dailės akademiją, nuolatos dalyvaujanti Lietuvos dailininkų sąjungos parodose, atstovavusi Užupio menininkus tarptautinėse parodose Sibiu, Maskvoje, Briuselyje ir Dresdene. Kūrybos procesuose ji jungia įvairias technikas ir medžiagas, taip vis leisdamasi į technologines „avantiūras“, tačiau tuo pačiu metu autorė nenutolsta nuo tradicijos – jos darbuose savo vietą randa įvairūs senos buitinės tekstilės elementai.

Kaune jos rengiamų kūrybinių dirbtuvių „Baigta (ne)pavadinta“ metu bus demonstruojamas tekstilės fragmentų ciklas, kuris vėliau turėtų tapti vienu didelio formato darbu. Šiuos fragmentus autorė jungs eilute. Tai – archaiškas komponavimo principas, kuris tekstilės mene išliko iki šių dienų ir yra dažnai naudojamas.

Kaip sako pati menininkė, „toks komponavimas – lyg vizualinis dienoraštis, kuriame išlieka įspūdžiai, minčių nuotrupos, pokalbiai (į kūrybinį procesą įtraukiami ir artimieji, ir prašaliečiai), „paraščių“ piešiniai, atsitiktiniai prisilietimai ir klaidos“.

Tekstilės dienoje menininkė taip pat pristatys kitus savo darbus ir tekstilės technikų įvairovę, papasakos apie tekstilės kompozicijos ypatumus bei principus, kaip atskiri vaizdiniai jungiami į bendrą visumą.

Kūrybinėse dirbtuvėse tekstilininkei talkins jaunieji menininkai iš dailės studijos „Menų gatvė“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min