Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VDU garbės daktaro regalijos – ambasadoriui Vygaudui Ušackui ir profesoriui Kaziui Almenui

Vygaudas Ušackas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Vygaudas Ušackas
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį Vytauto Didžiojo universitete vyks iškilminga ceremonija, kurios metu bus įteiktos VDU garbės daktaro regalijos ES ambasadoriui Rusijos Federacijoje Vygaudui Ušackui ir profesoriui Kaziui Almenui.

Ceremonija, kuri vyks kovo 10 d., pirmadienį, 14 val. Vytauto Didžiojo universiteto didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7), skiriama Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti ir yra renginių ciklo, skirto VDU atkūrimo 25-mečiui, dalis.

„Dėstytojams, mokslininkams ir, svarbiausia, jauniems studentams reikalingi ne tik abstraktūs idealai, bet ir įkvepiantis konkrečių asmenybių pavyzdys. Nepaprastai vertiname prof. K.Almeno indėlį atkuriant mūsų Alma mater, žavimės jo pasiekimais tiek branduolinės energetikos, tiek visuomeninėje ir literatūrinėje veiklose. Džiaugiamės į savo bendruomenę priimdami ir Vygaudą Ušacką – diplomatą, kurio nuopelnai tarptautinio bendradarbiavimo, taikos palaikymo ir demokratijos stiprinimo srityse įkvepia mus siekti kilnių tikslų“, – pažymėjo VDU rektorius prof. Zigmas Lydeka.

Teisininkas, diplomatas, politikos ir visuomenės veikėjas V.Ušackas ilgus metus atstovauja Lietuvai, Europos Sąjungai, NATO. Jis yra ėjęs LR užsienio reikalų ministro, LR nepaprastojo ir įgaliotojo ambasadoriaus JAV, Meksikoje ir Jungtinėje Karalystėje pareigas. 2010–2013 m. V.Ušackas buvo Europos Sąjungos specialusis įgaliotinis ir Bendrijos misijos vadovas Afganistane. Nuo 2013 m. jis vadovauja Europos Sąjungos atstovybei Rusijos Federacijoje.

BFL/ Sauliaus Žiūros nuotr./Kazys Almenas
BFL/ Sauliaus Žiūros nuotr./Kazys Almenas

VDU Atkuriamojo Senato narys prof. Kazys Almenas – žymus branduolinės inžinerijos specialistas, rašytojas, fizikas, knygų leidėjas, išeivių visuomeninės politinės federacijos „Santara-Šviesa“ narys, aktyvus išeivijos renginių organizatorius.

Jis profesoriavo Merilendo universitete, yra JAV skelbtų mokslinių leidinių autorius. Lietuvoje vadovavo Ignalinos AE mokslinės saugos analizės grupei, buvo vienas iš Valdovų rūmų paramos fondo steigėjų, 1992 m. įkūrė leidyklą „Litterae universitatis“. Nuotykių romanų serijos „Skomantas“ rengėjas ir vienas autorių.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min