TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

VDU pagerbs Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Aktų signatarų atminimą

VDU
VDU
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį, 15 val., Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete (Gedimino g. 44, II a.) bus atidaroma fotografijų paroda, skirta Lietuvos Respublikos  Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo deputatų, Nepriklausomybės Akto signatarų, VDU Atkūrimo tarybos ir Atkuriamojo Senato narių Antano Karoblio ir Vytauto Paliūno atminimui pagerbti.

A.Karoblis (1940–2007) – matematikas, fizikos matematikos mokslų daktaras, tikimybių teorijos tyrinėtojas, Lietuvos politinis veikėjas. Dar būdamas paauglys, A.Karoblis dalyvavo pogrindinėje antisovietinėje veikloje – įkūrė pogrindinę jaunimo organizaciją. Baigęs studijas ir įgijęs mokslų daktaro laipsnį, dėstė matematikos ir fizikos dalykus Kauno technologijos universitete. 1989 m. aktyviai dalyvavo VDU atkūrimo veikloje – buvo Atkūrimo tarybos bei Atkuriamojo Senato narys. Atkūrimo tarybos pavedimu atkurtajame universitete ėjo prorektoriaus pareigas, dirbo jame pedagoginį darbą.

V.Paliūnui (1930–2005) šiemet būtų sukakę aštuoniasdešimt. Profesorius, aktyviai tyrinėjęs hidrodinamikos, teorinės mechanikos ir tamprumo teorijos problemas, už mokslo pasiekimus apdovanotas Lietuvos valstybine (1983 m.), vėliau – nacionaline premija (1992 m.). V.Paliūnas – daugybės  mokslinių darbų, knygų autorius ir bendraautorius. Profesorius aktyviai įsiliejo į Sąjūdžio veiklą, patriotinį politinį judėjimą už Lietuvą ir Nepriklausomybę. 1989 m. buvo išrinktas į VDU Statuto rengimo grupę, dalyvavo Atkūrimo tarybos ir Atkuriamojo Senato darbe. Atkurtajame universitete koordinavo Tiksliųjų mokslų fakulteto veiklą.

Už nuopelnus atkuriant ir įtvirtinant Lietuvos nepriklausomą valstybę 2000-aisiais Nepriklausomybės Akto signatarai A.Karoblis ir V.Paliūnas buvo apdovanoti Lietuvos Nepriklausomybės medaliais. A.Karoblio ir V.Paliūno atminimui pagerbti skirta paroda VDU veiks iki gruodžio 10 d.

Parodą parengė LR Seimo Parlamentarizmo istorijos ir atminimo įamžinimo skyrius.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min