TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VDU skelbia pilietinių iniciatyvų konkursą moksleiviams

Populiariausios lietuvių kalbos ir matematiko konsultacijos šiemet vyks dviem srautais. Taip tikimasi pagerinti jų kokybę, nes dirbdami su mažiau moksleivių dėstytojai galės geriau pateikti savo temą.
Aliaus Koroliovo nuotr. / VDU skelbia naują konkursą vyresniųjų klasių moksleiviams
Šaltinis: 15min
0
A A

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) kviečia moksleivius dalyvauti konkurse „Aktyvus pilietiškumas – mano gyvenimo būdas“. Jame gali dalyvauti visi 9-12 klasių moksleiviai, kurie organizuoja arba dalyvauja įdomiose pilietinėse veiklose ar akcijose ir norėtų, kad apie tai išgirstų plačioji visuomenė.

Kaip teigia organizatoriai, pagrindinis šio konkurso tikslas – skatinti jaunimą įgyvendinti naujas, originalias pilietiškumo idėjas, leisti jiems viešai pristatyti vykdomas pilietines akcijas bei suteikti progą aktyviai išreikšti savo poziciją jaunimui aktualiais pilietiškumo klausimais.

„Konkurse kviečiame dalyvauti tuos, kurie mato visuomenei ir jaunimui aktualias problemas ir turi idėjų kaip jas išspręsti, nori išbandyti savo kūrybines jėgas ir siekia įgyvendinti projektą nuo mažiausios idėjos iki visiems matomo rezultato,“ – teigia konkurso koordinatorius Džiugas Dvarionas.

Idėjų taisyklės nevaržo

Moksleiviams suteikiama visiška kūrybinė laisvė – nėra jokių projekto turinio, formos ar priemonių pasirinkimo rėmų. Tai gali būti: pilietinės akcijos (pvz., mitingas, eisena, „haid“ parkas), debatai, video siužetai, reportažai, socialinė reklama, graffiti, koliažai, projekcijos, prezentacijos, vaidinimai, interneto svetainės, blogai, galiausiai muzikinės ar šokių manifestacijos ir visa kita, kas aktyviam jaunimui asocijuojasi su pilietiškumu ir laisve.

„Daugiau šansų nugalėti konkurse turės tie moksleiviai, kurie pasirinks šiandienai visiems aktualią temą, jų projektai bus pateikti kūrybiškai ir originaliai, įgyvendinant projektą bus sutelkiama mokyklos bendruomenė, bus aktyviai bendradarbiaujama su vietine bendruomene, jaunimo organizacijomis, socialinėmis NVO, pagrindinę projekto idėją bus galima tęsti ir plėtoti toliau po konkurso“, – sakė D.Dvarionas.

Pagrindinis prizas solidus

Geriausius bei originaliausius darbus atrinks vertinimo komisija, sudaryta iš Fulbright alumni atstovų, VDU mokslininkų, aktyvių bei pripažintų visuomenininkų. Nugalėtojų laukia specialiai šiam konkursui įsteigtas prizas – kelionė į pasirinktą istorinę ar kitą įžymią, įdomią Lietuvos vietą. Moksleiviai patys galės pasirinkti kelionės maršrutą ir jiems patogų laiką, o konkurso organizatoriais pasirūpins transportu, maitinimu bei gido paslaugomis. Nugalėtojai bus paskelbti viešame apdovanojimo renginyje bei žiniasklaidoje, o visi dalyvavę konkurse bus apdovanoti diplomais, organizatorių bei rėmėjų dovanomis.

Norintys dalyvauti konkurse moksleiviai turi užpildyti projekto idėjos formą (ją galima parsisiųsti iš www.mediastudies.lt paspaudus nuorodą „Aktyvus pilietiškumas“) ir išsiųsti ją iki balandžio 5 d. nurodytu elektroninio pašto adresu. Atsiuntę idėjos aprašą bei nurodę savo kontaktus, autoriai (arba jų grupės) gaus organizatorių patvirtinimą apie dalyvavimą konkurse.

Projektai turi būti įgyvendinami balandžio 10 – gegužės 20 dienomis. Projektų vertinimo ir pretendentų į konkurso nugalėtojus atrankos rezultatai, apdovanojimų įteikimo tiksli vieta ir laikas bus viešai paskelbti iki 2010 birželio 2 d. Apdovanojimų renginys vyks birželio 11 d. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min