Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 5d. 09:21

Vėjas Klaipėdoje kiek aprimo, laivai jau įleidžiami į uostą

Šiaurinį molą daužė įsisiautėjusios Baltijos bangos.
A.Kripaitės/15min.lt nuotr. / Šiaurinį molą daužė įsisiautėjusios Baltijos bangos.

Klaipėdoje vėjas kiek aprimo, ryte laivai į uostą dar nebuvo įleidžiami, tačiau apie 11 val. nuspręsta jau priimti visus laivus.

Naktį ir ryte reide įplaukti į uostą laukė šeši laivai, išplaukti iš uosto – keturi.

Anot Uosto priežiūros tarnybos atstovų, ryte vėjo greitis siekė 18-23 m/s, tad vakar siautęs vėjas kiek aprimo. Jūroje naktį ir ryte vis dar šėlo labai didelės, penkis metrus siekiančios bangos, pavojingos srovės, todėl laivai nebuvo įleidžiami.

10 val. iš uosto išplaukė bendrovės DFDS Seaways keltas, paprastai dideliems šios kompanijos laivams vėjuotas oras trukdžių nesukelia. Į jūrą buvo išlydėtas ir dar vienas didelis laivas – konteinervežis. Netrukus iš uosto galėjo išplaukti ir kiti laivai.

„Reikia laiko, kad truputį aprimtų vėjas. Sulaukę pagerėjimo galime įvesti ir išvesti laivus“, – sakė uosto atstovas.

Ketvirtadieniui orų prognozė yra kiek geresnė, tačiau ciklonas, vėjuotus orus atnešęs daugeliui šalių, priartėjo prie Lietuvos. „Nuo to, ar ciklonas keliaus aukščiau, ar žemiau, priklausys vėjo kryptis ir stiprumas, todėl sunku pasakyti, kokios bus oro sąlygos“, – sakė uosto atstovas.

Anot Uosto priežiūros tarnybos, pastaruoju metu siaučia itin vėjuoti orai. Kadangi nėra šalčių, palanki situacija formuotis ciklonams.

Dėl vėjo Klaipėdos regione be elektros yra keli šimtai žmonių, pavieniai žmonės Plungėje bei kituose vakarų Lietuvos miesteliuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min