Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vėjo jėgainių statyba įklimpo biurokratijoje

Klaipėdos rajone investuotojai nori pastatyti 18-ja jėgainių, tačiau projektas stringa.
15min nuotr. / Klaipėdos rajone investuotojai nori pastatyti 18-ka jėgainių, tačiau projektas stringa.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Milijonus litų į Klaipėdos rajoną norintys investuoti vėjo jėgainių statytojai užstrigo biurokratinėje mėsmalėje. Tikėdamiesi pagalbos vakar Vokietijos ir mūsų šalies investuotojai vyko į Klaipėdos rajono savivaldybę, Klaipėdos apskrities viršininko administraciją.

Klaipėdos rajone, ties Priekule ir kitomis gyvenvietėmis investuotojai nori pastatyti 18 vėjo jėgainių. Visų jų galingumas būtų 35 megavatai. Projekto vertė – 200 milijonų litų.

„Projektas vystomas: su įrangos gamintoju pasirašyta sutartis, sumokėta apie 6 mln. eurų įmoka. Tačiau dabar esame stabdomi, visur eilės, nors visi suprantame nacionalinės energetikos svarbą. Bandome ieškoti kelių, kaip tai įgyvendinti bendru sutarimu, sudėlioti grafikus. Jau vėluojame, praradome krūvą pinigų, nes mokame palūkanas už išankstinius įmokėjimus“, – sakė projektuotojas, bendrovės „Idmava ir partneriai“ direktorius Vaclovas Macijauskas.

Darbus stabdo tik kitais metais ketinamas tvirtinti rajono bendrasis planas, be kurio negali būti tvirtinami teritorijų, kur bus statomos jėgainės, detalieji planai. Įvairūs teritorijų planavimo dokumentai rajono savivaldybėje guli jau pusmetį, vėliau jie atkeliaus į viršininko administraciją, kur, investuotoju manymu, irgi užsigulės.

Audriaus Bagdono/BFL nuotr./Vėjo jėgainės
Audriaus Bagdono/BFL nuotr./Vėjo jėgainės

Apskrities viršininko pavaduotojas Artūras Šulcas neslėpė, kad eilėje patikrinimo laukia 450 detaliųjų planų. Jis taip pat teigė, kad institucijos negali nepaisyti gyventojų skundų ir turi juos išnagrinėti. A.Šulcas žadėjo, kad vos investuotojų detalieji planai pasieks administraciją, jie čia neužtruks.

V.Macijauskas mano, kad rajono savivaldybė vilkina detaliųjų planų svarstymą, nes bijo viešosios nuomonės. Gyventojai vėjo jėgainių kaimynystei nėra nusiteikę draugiškai, nors investuotojai patys vyksta su jais pabendrauti, papasakoti apie numatomą veiklą. „Negi valstybei nereikia milijonų?“ – svarstė V.Macijauskas.

Bendrovės „Gera energija“ pagrindinis akcininkas, vokietis Wolfgangas Danielsas teigė, kad statyti vėjo jėgaines planuota balandį, tačiau dokumentų tvarkymas jau užsitęsė pusmečiu ilgiau nei planuota. W.Danielsas jau turi patirties – ties Vidmantais prieš penkerius metus pastatė nedidelę vėjo jėgainę. „Čia turime gerą vėjo greitį, geras sąlygas tokiai energetikai. Norime jėgainių pastatyti ir daugiau“, – sakė investuotojas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min