Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 sausio 6d. 07:09

VEKS įpėdinė globos svetimą renginį

Andrius Mamontovas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Andrius Mamontovas
Likviduojant viešąją įstaigą „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS), Vilniaus savivaldybė sumojo, ką daryti, kad jos darbuotojai neliktų be darbo.

Apie tai, kad birželį likviduojamą VEKS pakeis naujai įkurta savivaldybės įstaiga „Vilniaus šventės“, vakar paskelbė jos sumanytojas sostinės vicemeras Gintautas Babravičius. Teigiama, jog per metus jos išlaikymas atsieitų 2,8 mln. litų, įstaigoje būtų įdarbinti 4–5 darbuotojai. Nišos naujajai įstaigai ieškoma prisidengiant ne savo renginiais. Teigiama, kad „Vilniaus šventės“ kuruos, anot G.Babravičiaus, tokius VEKS pradėtus projektus kaip „Tebūnie naktis“, „Menas netikėtose erdvėse“ ar „Gatvės muzikos diena“. Ne paslaptis, kad pastarojo projekto sumanytojas yra žinomas muzikantas Andrius Mamontovas.

Kalbėdamas su LŽ menininkas vakar teigė, jog nusavinti jo projektą būtų sunku. „Esame sutarę, kad nesvarbu, po kieno vėliava, bet renginius organizuosime. Vilniaus savivaldybė yra pareiškusi norą globoti šį renginį, tačiau dar nenusprendėme, po kieno sparnu prisiglausime, jeigu apskritai prisiglausime. “Gatvės muzikos dieną„ pasisavinti būtų labai sunku, esu sumanytojas ir mane būtų sunku apeiti“, – įsitikinęs A.Mamontovas.

Vos paskelbus apie sumanymą įkurti VEKS įpėdinę, imta svarstyti, kad taip galbūt ieškoma šiltų vietelių po VEKS likvidavimo į gatvę turėsiantiems išeiti šios įstaigos darbuotojams. G.Babravičius vakar nepaneigė, kad nori, jog naujajame darinyje dirbtų VEKS žmonės. Jis aiškino „melsiąs Dievą“, kad dabartinis VEKS direktorius Rolandas Kvietkauskas sutiktų vadovauti „Vilniaus šventėms“, ir čia pat aiškino abejojąs, jog taip nutiks, nes naujos įstaigos direktoriui esą ketinama mokėti labai mažą atlygį.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Lietuvos žinios“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

00:52
08:18
00:59

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min