Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vėliausiai kitą savaitę bus skelbiamas Kalvarijų turgavietės nuomos konkursas

Kalvarijų turgavietė
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Kalvarijų turgavietė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vėliausiai kitą savaitę sostinės Kalvarijų turgavietės nuomos konkurso vykdymo komisija paskelbs konkursą teikti pasiūlymus turgavietės nuomai. Numatoma, kad konkurso rezultatai galėtų paaiškėti iki spalio.

Gegužės 18 dienos posėdyje Vilniaus miesto tarybos nariai patvirtino konkurso sąlygas.

Vilniaus centrinėje dalyje esančios turgavietės nuomos tikslas – sukurti šiuolaikinius standartus ir normas atitinkančią aplinką prekeiviams ir pirkėjams, sutvarkyti ir atnaujinti turgavietės pastatus ir aplinką bei užtikrinti viešą ir efektyvų turgavietės administravimą.

Planuojama, kad konkurso nugalėtojas per trejus metus rekonstruos turgavietę, į rekonstrukciją investuodamas ne mažiau 25 mln. litų, bei visą nuomos laikotarpį kasmet mokės mažiausiai 1 mln. litų nuomos mokestį. Rekonstrukcija turės būti atlikta etapais, kad turgavietė nebūtų visai uždaryta ir joje nuolat vyktų prekyba.

Rengiant naujus konkurso nuostatus buvo atsižvelgta į šiuo metu turguje dirbančių prekiautojų interesus – Vilniaus miesto tarybos patvirtintos konkurso sąlygos yra palankesnės prekeiviams, nei jos buvo praeitų metų vasarą skelbtame konkurse.

Naujosiose konkurso sąlygose numatyta, kad sutartys su nuolatiniais prekeiviais lauke, privačiais kioskų savininkais ir patalpų nuomininkais ar subnuomininkais bus sudaromos dabar galiojančiomis sąlygomis, t.y. nedidinant nuomos kainų, ir galios ne trumpiau kaip 1 metus, su galimybe pratęsti jas dar 1 metams. Sąlygos garantuoja, kad po rekonstrukcijos skirstant prekybos vietas, nuolatiniams Kalvarijų turgavietės prekeiviams bus teikiama pirmenybė prekiauti turgavietėje.

Be to, ne mažiau kaip pusė turgavietės prekybos vietų pastatuose ir 30 proc. likusioje teritorijoje turės būti skiriama smulkiesiems prekeiviams, o po turgavietės rekonstrukcijos nuomininkas privalės išlaikyti ne mažiau kaip 2000 prekybos vietų skaičių.

Sąlygose taip pat numatyta sudaryti sutarties priežiūros darbo grupę iš savivaldybės, įmonės ir turgavietės prekeivių ar jų asocijuotų asmenų atstovų.

Praeitų metų birželį įvykdyta Vilniaus miesto gyventojų apklausa rodo, kad ketinimams sutvarkyti Kalvarijų turgavietę, kad ji taptų modernesnė, saugesnė ir patrauklesnė gyventojams pritartų net 83,5 proc. Vilniaus gyventojų, beveik septyni iš dešimties mano, jog turgų pertvarkyti ir prižiūrėti būtų efektyviausia privačių investuotojų lėšomis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min