Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Vėlungis“ atiteks Klaipėdos jūrų uostui

Nuo ledo vejami žvejai neslėpė pykčio ir nusivylimo.
J.Andriejauskaitės nuotr. / Klaipėdos valstybinis jūrų uostas
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį Klaipėdos valstybiniam jūrų uostui atiteks inspektavimo kateris „Vėlungis“, iki šiol priklausęs Lietuvos saugios laivybos administracijai.

Priėmimo–perdavimo aktą pasirašys Uosto direkcijos generalinis direktorius Eugenijus Gentvilas ir Lietuvos saugios laivybos administracijos (LSLA) direktorius Evaldas Zacharevičius.

Vyriausybės nutarimu Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija iš LSLA patikėjimo teise perims valdyti, naudoti ir disponuoti ilgalaikį materialųjį turtą – inspektavimo katerį „Vėlungis“.
 
Inspektavimo kateris „Vėlungis“ bus naudojamas locmanams pristatyti laivams, kurie atplaukia ar išplaukia iš Klaipėdos uosto, žmonių paieškos ir gelbėjimo darbams atlikti uosto akvatorijoje. Esant būtinybei, bus suteikiama galimybė pasinaudoti šiuo kateriu LSLA inspektoriams reide ir Būtingės terminale stovintiems laivams inspektuoti.
 
Uosto direkcijos vadovybė apsisprendė šiam inspektavimo kateriui suteikti ir kitą pavadinimą. „Vėlungis“ bus pervadintas į „Mingę“.
 
Šiuo metu Uosto direkcijos pagalbinį laivyną sudaro 7 laivai: narų botai „Rifas“ ir „Gelmė“, locmanų kateriai „Smiltė“ ir „Dangė“, gelbėjimo kateris „Žaibas“, hidrografinis laivas „Rusnė“ bei vilkikas „Stumbras“.
                     
Laivas „Vėlungis“ jau 5 metus tarnauja kaip inspekcinis kateris. Per šiuos naudojimo metus eigos variklis dirbo 600 val. Kateris „Vėlungis“ gali plaukti iki 20 mazgų (37 km/h) greičiu bei yra aprūpintas navigacine įranga. Į

sigijus šį laivą, jo kapitonu bus paskirtas Darius Spyčius.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min