Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Vėlungis“– jaunimo laukiamas vasaros vėjas

„Vėlungio“ stovykla itin laukiama mažųjų.
Klaipėdos etnokultūros centro nuotr. / „Vėlungio“ stovykla itin laukiama mažųjų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Staigaus, greitai kylančio vasaros vėjo vardu pavadinta ir rengiama Klaipėdos miesto savivaldybės Etnokultūros centro etninės kultūros stovykla „Vėlungis“, šiemet vėl sugrįžta į uostamiestį.


Pasak „Vėlungio“ organizatorių, etninės kultūros stovykla – ypač laukiama ir mėgstama vaikų. Joje, kas antrus metus, susiburia didžiulis pulkas jaunųjų Klaipėdos krašto tradicijų bei folkloro mylėtojų, kurie bendrauja su etnologais, liaudies meistrais, muzikantais, ir, žinoma, su bendraminčiais.

Šiemet, kaip tikina „Vėlungio“ organizatoriai, pirmąjį vasaros savaitgalį, birželio 5-7 d., „Žuvėdros“ poilsiavietėje, Giruliuose, stovyklautojams kūrybinės veiklos tikrai netrūks. Laukia daugybė smagių bei prasmingų darbų pažymėti Lietuvos tūkstantmetį.
 

Klaipėdos etnokultūros centro nuotr./„Vėlungio“ stovykla itin laukiama mažųjų.
Klaipėdos etnokultūros centro nuotr./„Vėlungio“ stovykla itin laukiama mažųjų.

Tautodailininkai jaunuolius mokys įvairiausių amatų: medžio drožinėjimo, juostų audimo, molio lipdymo, klaipėdietiškų kasų pynimo, žvakių liejimo bei kitų amatų. Vyks etnomuzikavimo ir etnochoreografijos užsiėmimai. Na, o šeštadienio popietę linksmose sporto rungtynėse, smagaus šokio sūkuryje, tradicinių žaidimų šurmulyje stovyklautojų mamos bei tėčiai turės galimybę pasivaržyti ir su savo atžalomis.

Vasaros vėjo nešamas etninės kultūros stovyklos šurmulys Tėvo dieną, birželio 7 – ąją., 13 val., persikels į Meno kiemą (Daržų g. 10), kuriame – stovyklos uždarymo koncertas „Senelio, tėvelio ir mano tradicijos tūkstantmečiui“. Čia, sugrįžę vaikai, stovykloje paruoštą programą padovanos ne tik savo, bet ir visiems uostamiesčio tėveliams. Renginyje dalyvaus vaikų ir jaunimo folkloro kolektyvai iš Klaipėdos bei apskrities.
 

Temos Vaikas, Vėjas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min