Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Velykas lietuviai sutiks kukliau nei Kalėdas

Velykų margučiai
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Velykų margučiai
Šaltinis: 15min
0
A A

Payginti su Kalėdomis, lietuvių šventinis Velykų stalas bus kuklesnis, jie kur kas kruopščiau skaičiuoja išlaidas.

Tai paaiškėjo UAB „Maxima grupė“ iniciatyva vasario mėnesį Baltijos šalyse atlikto tyrimo metu, kuriuo siekta išsiaiškinti, kaip gyventojai planuoja švęsti Velykas prasidėjus ekonominiam sunkmečiui.

Per tyrimą respondentai teigė, jog, palyginti su praeitu pavasariu, išaugusios produktų ir paslaugų kainos turės įtakos jų ir artimųjų Velykoms. Todėl daugiau nei pusė apklaustųjų norėtų specialių prekybos centrų pasiūlymų: nuolaidų pagrindiniams Velykų produktams bei kasdienio vartojimo prekėms. Tyrimas parodė, kad daugumos lietuvių išlaidos Velykų stalui šiemet svyruos nuo 50 iki 200 Lt (59 proc. respondentų). Net trečdalis apklaustųjų (34 proc.) sumažins išlaidas šioms šventėms, pusė lietuvių (51 proc.) Velykoms skirs tiek pat, kiek ir praėjusiais metais.

„Jeigu lygintume Kalėdų ir Velykų tyrimo duomenis, šiandien lietuviai kur kas griežčiau planuoja savo išlaidas. Tokių, kurie nežinotų, kiek išleis per Velykas, praktiškai nėra. Tuo tarpu per Kalėdas net trys iš dešimties atsakymo į šį klausimą nežinojo. Taigi akivaizdu, kad vis daugiau žmonių įvertina racionalaus apsipirkimo pranašumus“, – sakė „Maximos LT“ Rinkodaros ir pardavimų departamento direktorius Saulius Jonaitis.

Anot tyrimo, dauguma respondentų vaišes Velykų stalui tradiciškai ruoš patys ir pirks įprastų maisto produktų. 89 procentai respondentų parduotuvėse planuoja pirkti konditerijos, 44 procentai – mėsos kulinarijos gaminių, taip pat ketinama pirkti salotų, žuvies.  Dažniausiai visus ar dalį parduotuvėse pagamintų patiekalų šventėms šiemet linkę rinktis jaunesni (25–34 metų) bei aukštesnes pajamas (1200 Lt ir daugiau) gaunantys gyventojai. Kaip jau įprasta, šventėms lietuviai pirks kiaušinių (92 proc.), vaisių ir daržovių (85 proc.), beveik tiek pat respondentų – silkės ir majonezo. Velykų patiekalus gaminsiantys namuose ketina pirkti daugiau nei įprastai miltų, šviežios ir šaldytos žuvies, mėsos (beveik du trečdaliai respondentų).

Kaip ir kiekvienais metais, daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų šias šventes sutiks namuose su šeima (63 proc.) arba pas gimines (54 proc.). Tyrimas atskleidė, kad lietuviai yra kur kas religingesni nei kaimynai: tradiciškai į bažnyčią per Velykas keliauja šeši iš dešimties lietuvių, tuo tarpu Latvijoje ir Estijoje atitinkamai 46 ir 26 procentai.

Beveik pusė respondentų Lietuvoje paminėjo, kad mėgsta ir vieną linksmiausių Velykų papročių – ridenti margučius. Lietuviams arčiausiai širdies yra tradicinis kiaušinių marginimo būdas: svogūnų lukštais ar vašku, tačiau šiemet daugiau nei du trečdaliai respondentų prekybos centruose ketina įsigyti dažų kiaušiniams marginti, kas ketvirtas ieškos kiaušinių dekoro – lipdukų, indelių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min