Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Velykos kasdien

Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Teisūs tie, kurie sako, kad buvimas valdžioje – tai amžina šventė. Nauja diena – naujas balius, ne kitaip. Tiems, kurie tai jau žinojo, greičiausiai nė nereikia argumentų. Bet likusius taip pat lengva įtikinti.

Pavyzdžiui, ką veikia Seimo nariai per kokią nors valstybinę šventę? Kovo 11-ąją ar panašiai. Sėdi posėdyje. Ką jie veikia kiekvieną antradienį ir ketvirtadienį? Teisingai – posėdžiauja!

Nieko čia linksmo. Apie rimtus dalykus kalba eina. Kai kurie parlamentarai – ar dėl amžiaus, ar iš nepatyrimo – tiesiog nebeištveria tokios švenčių gausos ir bando vieną kitą posėdį nusimuliuoti. Tada Etikos ir procedūrų komisija turi gėdinti nesusipratėlius. Šventimas su bendradarbiais mūsuose pripažįstamas kasdiene procedūra ir to nepaisyti yra mažų mažiausiai neetiška.

Dar vienas pavyzdys apie gerą seimūnų gyvenimą. Štai sekmadienį švęsime Velykas. Kitaip sakant, daužysime kiaušinius. Kaip dažnai per metus šiuo užsiimame? O valdžios vyras pasakytų: „kasdienė rutina“.

Labiausiai daužosi pozicija su opozicija. Pirmoji dažniausiai laimi, nes dėl rinkėjų malonės daužo smaigaliu, o jų oponentai – drūtgaliu. Tačiau visi prie Velykų stalo esame patyrę, kad kiaušinis yra apvalus, o sporto ekspertams šita frazė kažkodėl reiškia, kad nieko nėra neįmanomo.

Kadangi opozicija mūsuose būna labai marga, jos nariai tarpusavyje taip pat dažnai rengia margučių daužymo varžybas. Tačiau jos nė iš tolo neprilygsta parlamento daugumos turnyrams.
Valdančiosios koalicijos sudėtis būna tokia pat įvairiaspalvė kaip ir Seimo mažumos, bet joje ir narių kur kas daugiau, ir varžybų prizai įspūdingesni. Trumpai tariant, akys raibsta. Be to, paprastai kurie nors iš valdančiųjų turi stambesnius margučius nei kitų, todėl pripažįstami varžybų favoritais. Tačiau tuomet atsiranda veikėjų su ypatingai didelėm ambicijom. Jie jungiasi į įvairias grupeles ir grasina dviem margučiais uždaužyti vieną. Ir taip toliau.

Tačiau dažniausiai tuose politikų turnyruose, kaip ir prie Velykų stalo, nelabai svarbu, kas laimi. Labiausiai rūpinamasi, kieno margučiai gražesni.

Komentarai
Temos Velykos
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min