Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugpjūčio 5d. 10:32

Verkiuose dygsta naujas sąvartynas

Padangų sąvartynas
Padangų sąvartynas

Sostinės Verkių seniūnijoje, priešais benamių gyvūnų sanitarinę tarnybą „Grinda“, sparčiai auga padangų sąvartynas. Atrodo, kad nelegalus, nors įvažiavimą į laukymę ir blokuoja užkardas. Aplinkosaugininkai grūmoja pirštu – taip laikyti padangų nevalia. Bet iš to menka nauda – padangų krūvos auga ir kituose miesto rajonuose.

„Kas naktį padangų vis daugėja. Ar neatsitiks analogiška katastrofa su degančiomis padangomis, kaip tai yra nutikę Trakuose?“ – retoriškai klausė apie prie pat jos namo besiformuojantį naują sąvartyną „15min“ pranešusi vilnietė Austėja.

Teritorija, kur dygsta sąvartynas, priklauso Verkių seniūnijai. Jos atstovai nurodė, kad ten laikinai sandėliuojamos padangos, kurios po to vežamos į Šiaulius ar į Akmenę perdirbimui. Tą esą daro teritoriją tvarkančios įmonės ir tokių sandėliavimo vietų Vilniuje esą kur kas daugiau.

Viena sostinę tvarkančių įmonių pripažino, kad iš tiesų į tokias vietas yra vežamos padangos, tačiau tą esą daro dauguma miesto tvarkytojų, į šiuos sąvartynus padangas tempia ir pavieniai gyventojai.

Tačiau tiek Vilniaus savivaldybės, tiek Aplinkos ministerijos pareigūnai teigia, kad toks padangų sandėliavimas yra nelegalus. Teritorijų tvarkytojai surinktas padangas  privalo perduoti utilizavimo įmonei.

Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento direktoriaus pavaduotojo Juozo Dautarto teigimu, už nelegalų padangų sąvartyną, ypač kilus gaisrui, gresia triženklė bauda. Tačiau inspektoriai esą nespėja dalinti baudų – tokių sąvartynų sostinėje yra itin daug.

„Bet jūs juk turbūt Lietuvoje gyvenate, ar kur? Čia pilna yra tokių dalykų ir mes tikrai nespėtume privažinėti tenai. Pilna ir saugomose teritorijose padangų. Nežinau, apie ką kalbama, bet atrodo, kad tas sąvartynas nelegalus. Bet čia jokia naujiena“, –  kalbėjo J.Dautartas.

Jis pažadėjo, kad informacija apie Verkiuose pūpsančias padangas bus perduota atsakingiems pareigūnams ir po kiek laiko tų padangų neliks.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min