Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Verslas ir kadenciją baigę parlamentarai skatins verslo ir politikų dialogą

Valdas Sutkus
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Valdas Sutkus
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos verslo konfederacija ir Lietuvos Eksparlamentarų klubas, kuriam priklauso visų Seimo kadencijų buvę Seimo nariai, penktadienį pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria siekiama aktyvinti socialinį dialogą bei pasitelkti buvusių parlamentarų patirtį ir ekspertinius pajėgumus, skatinant ekonominį ir socialinį šalies vystymąsi.

„Lietuvos verslo konfederacija nuolat siekia mažinti atotrūkį tarp politikų ir verslo bei skatina socialinę partnerystę. Kadenciją baigę parlamentarai yra sukaupę didžiulę patirtį, jų ekspertizės laukas itin platus, tad tikime, kad šis naujas socialinio dialogo formatas tiek visuomenei tiek ir verslo bendruomenei bus labai naudingas. Nemaža dalis buvusių LR Seimo narių šiuo metu dirba versle, tad iššūkius ir problemas, su kuriais susiduria verslas, jie gali vertinti ir kaip politikai, ir kaip verslininkai“, – teigia Valdas Sutkus, Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas.

Organizacijos sutarė savo bendroje veikloje didžiausią dėmesį skirti demokratinio parlamentarizmo ir verslo reputacijos gerinimui, Lietuvos įmonių konkurencingumo stiprinimui, eksporto plėtrai, verslumo skatinimui, darbo vietų kūrimui, verslo aplinkos gerinimui. LVK ir Eksparlamentarų klubo atstovai skirs savo ekspertus dalyvauti abiejų organizacijų darbo grupėse, dalinsis patirtimi, rengs bendrus pasiūlymus šalies valdžios institucijoms bei teisės aktų projektus. Planuojama organizuoti bendrus renginius, ruošti studijas ir tyrimus demokratijos plėtojimo, verslo aplinkos Lietuvoje gerinimo, konkurencingumo stiprinimo, socialinės partnerystės plėtojimo ir kitais valstybei aktualiais klausimais.

„Kadangi į Lietuvos Respublikos Seimą esame rinkti skirtingu laikotarpiu, skirtingose Lietuvos vietovėse, o valstybė bei visuomenė mūsų išlaikymui skyrė nemažas lėšas, norime bent dalinai jai grąžinti tai ką ji mums davė – savo žiniomis bei sugebėjimais ar kompetencija prisidėti prie Lietuvos valstybingumo, verslo konkurencingumo stiprinimo“, – teigia Henrikas Žukauskas, Lietuvos Eksparlamentarų klubo prezidentas.

Lietuvos verslo konfederacija – didžiausia paslaugų, prekybos ir aukštųjų technologijų įmones vienijanti verslo organizacija, kurianti palankią teisinę bazę ir aplinką nacionalinio verslo plėtrai. Konfederacija yra tarptautinių prekybos rūmų ICC oficialus atstovas Lietuvoje. Organizacija atstovauja daugiau nei 1500 šalies įmonių ir 18 verslo asociacijų. Konfederacijos nariai sukuria apie 20 proc. viso Lietuvos BVP. 

Lietuvos eksparlamentarų klubas savanoriškumo principu jungia visus buvusius Aukščiausiosios Tarybos (Atkuriamojo Seimo) deputatus bei visų Seimo kadencijų buvusius LR Seimo narius, kurie šiuo metu nėra išrinkti į LR Seimą. Klubas įsteigtas siekiant sudaryti galimybę jo nariams, eksparlamentarams, savo kompetencija bei patirtimi prisidėti prie parlamentinės demokratijos, tautiškumo, patriotizmo, identiteto, suvereniteto bei valstybingumo tradicijų stiprinimo, šalies ekonominės ir socialinės pažangos skatinimo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min