Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Verslininkai imasi iniciatyvos išvaduoti Kauną iš „Gazprom“ gniaužtų

Augustinas Rakauskas
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Augustinas Rakauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

„Senukų“ įmonių grupės įkūrėjas verslininkas Augustinas Rakauskas pateikė raštišką pasiūlymą koncernui „Gazprom“ dėl UAB Kauno termofikacinės elektrinės (KTE) 99,5 proc. akcijų paketo pardavimo. Kauno miesto savivaldybė remia šią verslininkų iniciatyvą ir yra pasiruošusi palaikyti kauniečių verslininkų pusę derantis su „Gazprom“.

Pasak miesto mero Andriaus Kupčinsko, KTE išpirkimas iš „Gazprom“ kontrolės yra vienas būdų panaikinti praėjusios tarybos kadencijos metu įvykdyto miestui nepalankaus Kauno termofikacinės elektrinės pardavimo pasekmes. Kauno valdžia savo lėšomis atpirkti akcijų paketo dabar nėra pajėgi.

„Ši kogeneracinė jėgainė yra antra galingiausia Lietuvoje ir tiekia daugiau nei 95 proc. šilumos kauniečių būstams šildyti. Verslininkų iniciatyva sveikintina, tačiau dar reikės išsamiau susipažinti su tokių investicijų aplinkybėmis. Be abejonės, jei įvyktų toks sandoris, tam turėtų pritarti miesto taryba“, – sakė A.Kupčinskas.

Kaip pranešė Kauno miesto savivaldybė, „Senukų“ grupės įkūrėjai jau pateikė oficialų pasiūlymą „Gazprom“ valdybai dėl KTE akcijų paketo pardavimo. Verslininkai planuoja radikaliai pakeisti ir atnaujinti Kauno šilumos ūkį – ketinama pritaikyti modernų skandinavišką modelį ir didelę dalį šilumos pagaminti iš atsinaujinančių energijos šaltinių – medienos ir miško pramonės atliekų, vietos biokuro bei komunalinių atliekų. Tikima, kad pasiekus užsibrėžtus tikslus, atpigtų šiluma gyventojams, būtų efektyviai išnaudojami ekologiški kuro šaltiniai ir didinama Lietuvos energetinė nepriklausomybė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min