Dabar populiaru
Publikuota: 2013 spalio 21d. 11:50

Verslininkai nepritaria valdžios planams apmokestinti nuostolius

Bijoma, kad naujos taisyklės apsunkins verslo pradžią
123rf.com nuotr. / Finansų ministerijos sprendimai gali gerokai sumažinti ekonominį Lietuvos patrauklumą

Lietuvos verslo konfederacija nepritaria Pelno mokesčio įstatymo pataisoms, kuriomis numatoma riboti galimybę perkelti įmonių mokestinius nuostolius į kitus metus. Tvaria verslo aplinka besirūpinanti verslo organizacija baiminasi, kad šie sprendimai gali gerokai sumažinti ekonominį Lietuvos patrauklumą.

Valdas Sutkus, Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) prezidentas ragina atkreipti dėmesį į galimas šio įstatymo pakeitimo pasekmes verslui ir šalies ekonomikai. Pakeitimais numatoma į kitus metus leisti perkelti tik 50 proc. nuostolių, t.y., už likusius 50 proc. patirtų nuostolių įmonės privalėtų sumokėti 15 proc. pelno mokestį, o tai būtų logikai prieštaraujantis sprendimas. 

„Nuostolių, o ne pelno apmokestinimas yra savo prigimtimi nelogiškas sprendimas, o ribojimas perkelti nuostolius į kitus metus nepalieka verslui jokių galimybių amortizuoti ekonominius šokus bei išgyventi ekonomines krizes“, – sako Valdas Sutkus, LVK prezidentas.

Jo nuomone, priėmus įstatymo pataisas, įmonės, patiriančios nuostolius dėl pradinių investicijų, turėtų mokėti pelno mokestį dar nepadengusios šių pradinių investicijų, taigi įstatymas sudarytų itin nepalankias sąlygas neseniai įsikūrusioms įmonėms pradėti investicijas Lietuvoje. O labiausiai nukentėtų krizės paliesti žiniasklaidos, reklamos, pieno perdirbimo, paslaugų ir gamybos eksporto sektoriai. Anot V.Sutkaus, įstatymo pakeitimų nauda šalies biudžetui yra neadekvati netekimams, kuriuos patirtų verslas ir visa šalies ekonomika.

Ekspertai Finansų ministerijos siūlymą apkarpyti nuostolių perkėlimo į kitus metus lengvatą, kai leidžiama perkelti tik 50 proc. nuostolių, kritikuoja teigdami, kad tai sumažins Lietuvos patrauklumą investicijoms.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min