Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 7d. 08:00

Verslininkai nusitaikė į pakrantę

Neries pakrantė
LŽ nuotr. / Neries pakrantė
Kauno aplinkosaugininkus šokiravo prieš pat jų nosis pradėti nelegalūs Neries pakrantės dengimo betoninėmis plokštėmis darbai. Greta savo valdos tai dariusi privati bendrovė jai skirtos baudos mėgins atsikratyti per teismą.

Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Kauno miesto agentūros vedėjas Eugenijus Vainalavičius bendrovės „Domus firma“ veiksmus vienoje iš Neries pakrančių įvertino kaip įžūlų pažeidimą. Už jį verslininkams skirta 600 litų bauda, nelegali veikla sustabdyta

Anot E.Vainalavičiaus, „Domus firma“ nusitaikė į upės pakrantę, nes čia yra nemaža privačios žemės teritorija, kurią verslininkai ketina užstatyti.

Verslininkai, kaip dabar įprasta Lietuvoje, iš pradžių padaro darbus, o paskui bando derinti sau palankius projektus. Nejaugi jie tikėjosi, kad nepastebėsime tokio akivaizdaus pažeidimo? Piktinosi aplinkosaugininkas.

Agentūros vedėjas pabrėžė, kad pagal Saugomų teritorijų įstatymą vandens telkinių pakrantėse yra numatytos apsaugos juostos, kuriose be specialių leidimų negalima vykdyti jokių darbų. „Juoba kad nėra projektinių dokumentų, poveikio aplinkai vertinimo“, – sakė jis. E.Vainalavičius tvirtino, jog minėtos pakrantės apsaugos zonoje tebuvo leista saugoti būsimoms statyboms reikalingą žvyrą. „Tačiau jo krūva buvo išlyginta ir uždengta plėvele, plokštėmis. Verslininkai, kaip dabar įprasta Lietuvoje, iš pradžių padaro darbus, o paskui bando derinti sau palankius projektus. Nejaugi jie tikėjosi, kad nepastebėsime tokio akivaizdaus pažeidimo?“ – piktinosi aplinkosaugininkas.

Neries pakrantę betoninėmis plokštėmis užklojusios bendrovės vadovas Giedrius Buinevičius LŽ tikino su aplinkosaugininkais susitiksiantis teisme, nes esą nieko neteisėto nepadarė, o tik saugojo turtą nuo pavasarį pakilsiančio vandens. „Aplinkosaugininkai šįsyk perlenkė lazdą“, – pareiškė verslininkas, anksčiau vadovavęs Kauno miesto savivaldybės administracijai.

Jo tikinimu, Brastos gatvėje norima statyti biurų pastatą, viešbutį ir gyvenamąjį namą. Tam pradėta ruoštis jau šiemet, tačiau darbai sustojo dėl bankų nenoro finansuoti 40–50 mln. litų vertės projektus. „Tačiau statyboms ruošiamės. Neseniai iš upeivių įsigijome žvyro, kurį nusprendėme sandėliuoti Neries pakrantėje. Tam buvo gauti aplinkosaugininkų leidimai“, – sakė G.Buinevičius.

Vėliau „Domus firma“ sulaukė hidrologų rekomendacijų uždengti nusipirktąjį žvyrą plėvele, kad jo nenuplautų kylantis upės vanduo. Tai padaryta plėvelę prispaudžiant betoninėmis plokštėmis. „Tiesiog norėjome apsaugoti savo turtą. Jokios žalos nepadarėme. O ir rekomendacijas tokiems darbams turėjome“, – tikino G.Buinevičius.

 

 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Lietuvos žinios“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

02:37
01:14:11
00:36

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min