Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 27d. 09:18

Verslininkai pasijuto apgauti

Žvejų gatvės šventės akimirka.
Irmos Ozturhan/15min.lt nuotr. / Senamiesčio verslininkai nusivylė, kad valdžia nesumažino nekilnojamojo turto mokesčio tarifo.

Klaipėdos senamiesčio verslininkai, tikėjęsi, jog bus sumažintas jų valdomo nekilnojamojo turto mokesčio tarifas, po ketvirtadienį vykusio miesto tarybos posėdžio išėjo nuleidę galvas.

Šiemet senamiesčio verslininkai mokėjo 0,8 proc. nekilnojamojo turto mokestinės vertės nekilnojamajam turtui ir vylėsi, kad šis tarifas 2012-iems metams bus sumažintas iki 0,6 proc., kadangi taip buvo numačiusi praėjusios kadencijos miesto taryba.

Vakar vykusio tarybos posėdžio metu buvo pateiktas projektas, kuriame numatyta nemažinti lengvatų senamiestyje įsikūrusiems verslininkams ir palikti šiemet galiojantį tarifą. Kaip teigė Klaipėdos savivaldybės Mokesčių skyriaus vedėja Jolanta Uptienė, per keletą metų Klaipėdoje gerokai nuvertėjo nekilnojamasis turtas ir tai esąs pagrindas peržiūrėti mokesčių tarifus: „Mieste nekilnojamojo turto mokestinė vertė sumažėjo 11 proc., o senamiestyje – apie 25–40 proc., kai kur ir daugiau. Jei nuvertinamas turtas, galima keisti ir tarifą.“

Toks pareiškimas papiktino posėdyje dalyvavusius senamiesčio verslininkus. Jų vardu kalbėjusi Aurelija Petkūnienė apeliavo į valdininkų supratingumą: „Mes norime sumokėti mokestį, o jūs norite surinkti pinigus. Tam, kad susimokėtume, neužtenka vien turėti turto, dar reikia iš jo gauti ir pelną. Kas pasikeitė verslo aplinkoje? Niekas“, – piktinosi verslininkė. Pasak jos, turto vertės mažėjamas yra krizės pasekmė, todėl valdininkų supratingumas tokiomis sąlygomis ypač reikalingas. Verslininkai skundėsi, jog nuolat kenčia nuo vandalų ir grafičių piešėjų bei kasmet investuoja į pastatų fasadų remontą. 

Taryboje nuskambėjo pasiūlymas verslininkams, kurie prisidės prie senamiesčio gražinimo ir puošimo, taikyti net ir 100 proc. mokesčio lengvatą. Konservatoriai, stoję ginti verslo, siūlė į projektą įtraukti papildomą punktą ir konkrečiai senamiesčio verslininkams taikyti 0,6 proc. tarifą, tačiau šis pasiūlymas pritarimo nesulaukė.

Dauguma tarybos narių balsavo už projektą, kuriuo numatyta 0,8 proc. nekilnojamojo turto mokestinės vertės nekilnojamajam turtui, 0,3 proc. nekilnojamojo turto mokestinės vertės daugiabučių gyvenamųjų namų statytojams bei 1 proc. netvarkomam arba apleistam ir  nenaudojamam nekilnojamajam turtui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min