Dabar populiaru
Publikuota: 2010 rugpjūčio 2d. 15:58

Verslininkai už požeminę automobilių aikštelę užsiprašė daugiau nei už areną

Koncesijos konkurso laimėtojai turės ne tik įrengti požeminį garažą, tačiau ir sutvarkyti antžeminę Vienybės aikštės dalį.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Koncesijos konkurso laimėtojai turės ne tik įrengti požeminį garažą, tačiau ir sutvarkyti antžeminę Vienybės aikštės dalį.

Kauno miesto savivaldybės komisija požeminės automobilių stovėjimo aikštelės Vienybės aikštėje projektavimo, statybos, techninės priežiūros ir eksploatavimo koncesijos procedūroms atlikti (toliau – komisija) atplėšė voką su pasiūlymu suprojektuoti, pastatyti ir eksploatuoti požeminę automobilių stovėjimo aikštelę Vienybės aikštėje.

Komisija turės išnagrinėti, ar gautas subjektų grupės, kurią sudaro AB „Kauno tiltai“, UAB „Invalda Construction management“ ir UAB „COWI Lietuva“, pasiūlymas įrengti automobilių stovėjimo aikštelę atitinka konkurso sąlygas. Jei taip, konkurso dalyvis bus kviečiamas į derybas. Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas pabrėžė, kad konkurso dalyvis paprašė koncesijos mokesčio, kuris viršija planuotą sumą apie 2–3 kartus.

„Mane šis pasiūlymas nustebino ir nemanau, kad jis bus priimtinas miesto tarybai. Ar gali požeminė aikštelė kainuoti brangiau nei „Žalgirio“ arena?! Preliminariai tikėjomės, kad projektavimo ir statybos darbai gali kainuoti iki 70 mln. Lt, papildomai tektų pridėti finansavimo sąnaudas 24 metams ir atimti tai, ką koncesininkas užsidirbs eksploatuodamas šį objektą. Gautas pasiūlymas optimizmo deryboms neįkvepia, nes kaina užkelta. Žinoma, kai konkurse dalyvauja vienas dalyvis, mažiau tikėtis vargu ar galima“, – sakė A.Kupčinskas.

Liepos mėnesį komisija įvertino, ar požeminės automobilių aikštelės Vienybės aikštėje projektavimo, statybos, techninės priežiūros ir eksploatavimo koncesijos konkurse dalyvis (įmonių grupė) atitinka kvalifikacinius reikalavimus.

„Komisija pripažino, kad konkurso dalyvis subjektų grupė AB „Kauno tiltai“, UAB „Invalda Construction management“ ir UAB „COWI Lietuva“ atitinka išankstinės atrankos kriterijus. Dabar komisija turės išnagrinėti, ar pasiūlymas atitinka konkurso sąlygas ir ar prašomo koncesijos mokesčio dydis yra ekonomiškai pagrįstas“, – sakė Viešųjų pirkimų ir koncesijų skyriaus vedėjo pavaduotojas Antanas Mockus. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min