Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Verslininkų taikinys – darželinukų pienas

Smulkieji tiekėjai tvirtina, kad miesto darželiams norima įpiršti brangesnį pieną
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Smulkieji tiekėjai tvirtina, kad miesto darželiams norima įpiršti brangesnį pieną.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Sostinės savivaldybės surengtas viešasis konkursas darželinukų maitinimo paslaugoms pirkti papiktino smulkesniuosius maisto tiekėjus – konkurse iškeltos sąlygos palankios tik vienai įmonei, kuri ir iki šiol tiekė maistą. Miesto valdžia ketina konkursą stabdyti ir ieškoti, kas stumia stambią bendrovę į laimėtojus.

Pasipiktinimo banga kilo dėl savivaldybės viešųjų pirkimų sąlygų. Jose numatyta, kad bendrovė, norinti maitinti Vilniaus darželinukus, privalo turėti ISO 901:2001 sertifikatą. Tokį kokybę liudijantį pažymėjimą turi tik viena konkurse dalyvaujanti bendrovė – „Smulkus urmas“, ir dabar pagal sutartį su savivaldybe tiekianti maistą darželiams.

„Tokių standartų reikalavimo įstatymas nenumato, tai yra perteklinė sąlyga, naudinga tik vienai

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./įmonės „Pieno ūkis“ rinkodaros direktorius A.Kiminas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./įmonės „Pieno ūkis“ rinkodaros direktorius A.Kiminas

įmonei. Šį pirkimų konkursą ketiname apskųsti“, – sakė taip pat viešųjų pirkimų konkurse dalyvaujančios įmonės „Pieno ūkis“ rinkodaros direktorius Artūras Kiminas.

Pasak pašnekovo, „Smulkus urmas“ siūlo didesnę kainą, todėl savivaldybė paskelbusi bendrovę laimėtoja per metus prarastų apie 2,4 mln. Lt.

Miesto valdžia tikina išgirdusi verslininkų skundus ir ketinanti stabdyti galimai neskaidrų konkursą, tačiau galutinio sprendimo dar nėra.

„Parašyti raštai merui ir Viešųjų pirkimų komisijai dėl konkurso stabdymo. Turėtų būti skelbiamas naujas konkursas, o iš sąlygas rengusių tarnautojų bus reikalaujama atsakomybės“, – teigė vicemeras Vidmantas Martikonis. 

Pagal sutartį su savivaldybe iki šiol darželinukus maitinanti bendrovė „Smulkus urmas“ negalėjo tiekti maisto už didesnę kainą, nei šie produktai yra prieinami rinkoje. Pasak organizacijos „Lietuvos tėvų forumas“ pirmininko Šarūno Bagdono, šias nuostatas „Smulkusis urmas“ jau pažeidė.

„Tiekiamo maisto kainos yra didesnės nei parduotuvėse. Tarkime, šaldyta kiauliena darželiams kainuoja apie 17 Lt, nors parduotuvėje kainuoja apie 15 Lt. Švaistomos lėšos, kai reikia taupyti“, – tikino Š.Bagdonas.

Visuomenininkus, kaip ir verslininkus, piktina naujai paskelbtas vaikų maitinimo paslaugų konkursas. „Jau beveik aišku, kad, kaip ir visada, laimės ta pati įmonė, nors ir siūlo didesnę kainą“, – apgailestavo Š.Bagdonas.

Komentuoti atsisako

Bendrovė „Smulkus urmas“ susidariusią situaciją ir savo teikiamas kainas bei konkurso sąlygas komentuoti atsisako.

„Palaukime, kol pasibaigs konkursas ir bus pasirašyta sutartis, tada ir pakalbėsime. Ačiū už klausimus“, – „15min“ sakė „Smulkaus urmo“ generalinė direktorė  Audronė Tendzegolskienė.

45 proc. „Smulkaus urmo“  akcijų priklauso bendrovei „ŽIA valda“, kurios pagrindinis akcininkas – verslininkas Gediminas Žiemelis, valdančiajai Konservatorių partijai priklausančio buvusio ministro Vidmanto Žiemelio sūnus.

„Smulkus urmas“ aptarnauja per 1,5 tūkst. klientų. Tarp jų – Seimas, Vilniaus greitosios pagalbos universitetinė ligoninė, Vilniaus gimdymo namai, Vilniaus priklausomybės ligų centras, įmonė „Mažeikių nafta“ ir kt. 

„Su bendrove kituose miestuose smulkesnės įmonės sėkmingai konkuruoja. Konkurenciją reikia skatinti, taip mažėja kaina ir savivaldybė sutaupytų. Be to, man kyla įtarimas, kad įmonę kažkas stumia, nes atsiradusios sąlygos pirkimo dokumentuose yra palankios tik jai“, – tikino V.Martikonis.

Nekalbūs

Ką daryti su galimai neskaidriu konkursu, galutinai nenuspręsta. Raštai parašyti, tačiau Viešųjų pirkimų komisijos pirmininkas, mero patarėjas Darius Indriūnas tikino esąs į situaciją neįsigilinęs.

„Tikrai negaliu komentuoti, reikėtų klausti departamentų, kurie ruošė dokumentus“, – tikino tiesiogiai už savivaldybės viešuosius pirkimus atsakingas D.Indriūnas.

Kol kas nežinoma ir data, kada bus paskelbtas konkurso laimėtojas. Sudaryta tik preliminari eilė, kurios viršuje didesnę kainą siūlanti įmonė  – „Smulkus urmas“.

„Procesas vyksta, daugiau pasakyti negaliu, kol nepasirašyta sutartis“, – tiek tepasakė ir savivaldybės Įstaigų priežiūros skyriaus vyriausiasis specialistas Tadeušas Gečis.

Maitina brangiau

„Smulkaus urmo“ / parduotuvių kainos Lt (0513 d.)

Kiaul. kump. atšal.(vak.)    17,56     ~15
Kons. kukurūzai (0,4 kg) 2,40       ~2
Pienas 2,5 proc.  (maiš.)  2,44       ~2
Kvietinės kruopos (0,8 kg) 1,69    1,09
Pekininis kopūstas             5,2      ~3
 

Šaltinis: Lietuvos tėvų forumas 

Komentarai
Temos Verslas, Pienas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min