Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 21d. 20:01

Verslo centro kieme kelio girnelę susilaužiusi kaunietė: „Pasijutau kaip žvėris brakonieriaus kilpoje“

„NORDIC“ verslo centro aikštelėje susižalojo moteris
Mariaus Vizbaro ir Aušros Paliukaitienės nuotr. montažas / „NORDIC“ verslo centro aikštelėje susižalojo moteris

Nieko blogo nenujausdama vasario 5-ąją kaunietė Aušra Paliukaitienė skubėjo į jogos užsiėmimą, vykusį Kauno Savanorių pr. įsikūrusiame „Nordic“ verslo centre, kai staiga griuvo ant asfalto. Paaiškėjo, kad ji užkliuvo už tarp mašinų ištiesto, parkavimą žyminčio troso. Moteriai lūžo kelio girnelė. Verslo centrą valdančios bendrovės „Rivena“ direktorius Darius Burba pažadėjo trosą pažymėti.

„Noriu padėti tiems, kurie dar nenukentėjo, bet gali, arba, tiksliau, paraginti visus kovoti su kai kuriomis „atgyvenomis“ XXI amžiuje“, – taip savo laišką 15min žurnalistei pradėjo Aušra.

Vasario 5 dienos rytą ji, žvaliai ir džiaugsmingai nusiteikusi, skubėjo į jogos užsiėmimą, vykusį „Nordic“ verslo centre. Nieko bloga negalvodama, ištaikiusi tarpą tarp negausiai pastatytų automobilių, ji kirto vidiniame kieme įrengtą automobilių stovėjimo aikštelę.

„Staiga jaučiu, kad skrendu, tikrąja ta žodžio prasme! Ir visu kūno svoriu tvojuosi ant asfalto. Pagulėjau, apsidairiau, o gi automobilių statymas „paženklintas“ viela su kortelėmis tarp metalinių strypelių. Viela kabojo kojų čiurnos aukštyje – argi galėjau pamatyti žvelgdama į priekį? Iš skausmo negalėjau pasikelti bent kelias minutes, aplink nei gyvos dvasios – lyg tyčia. Pasijutai kaip laukinis žvėris brakonieriaus kilpoje.

Po kiek laiko supratau, kad smarkiai susimušiau koją, šiaip ne taip atsistojau, vargais negalais nuklibinkščiavau iki automobilio. Suvokiau, kad reikia kreiptis į medikus, nes koja ėmė sparčiai tinti. Kažkaip susikaupusi atvykau į priimamąjį pati. Rezultatas – kelio girnelės, kuri lūžo, operacija, gydymas ligoninėje“, – istoriją nupasakojo kaunietė.

Aušros Paliukaitienės nuotr./„NORDIC“ verslo centras Kaune
Aušros Paliukaitienės nuotr./„NORDIC“ verslo centras Kaune

Šiandien visus šiuos veiksmus ji vertina kaip potrauminį šoką ir didelę skausmo ištvermės skalę. Ligoninėje ji išgulėjo 6 dienas. Dabar Aušra jau gydosi namuose, ir kai tik galėjo, prisėdo prie kompiuterio, norėdama iškelti klausimą, ar tokios „vielos“ – normalu. Moteris vis dar yra nedarbinga. Ateityje laukia ir reabilitacija.

„Teko pasikalbėti su draugais, pažįstamais – ne vienas žino ir matė tokių vielų su sava „šventa“ automobilio vieta, įvažiavimu į „privatų“ kiemą. Ypač centre, senamiestyje. Ir ne tik Kaune, kalbėjau su žmonėmis ir iš sostinės. Argi šiandien, kai yra civilizuotų ir modernių įspėjimo ženklų, automobilių rakinamų stulpelių, vis dar turi kabėti tos vielos gaudyklės? Nejau aš tik vienintelė nukentėjau ir patyriau sveikatos sutrikdymą, priverstinį nedarbingumą? Būtų čia civilizuota teisinė bazė, tokių priemonių, manau, nebūtų“, – įsitikinusi Aušra.

Nei į verslo centrą administruojančią įmonę, nei į teisėsaugą ji nesikreipė. Dėl galimo žalos atlyginimo dar nesvarstė.

Kauno Savanorių prospekte veikiantį „Nordic“ verslo centrą valdo bendrovė „Rivena“. Jos vadovas Darius Burba 15min tikino tik dabar sužinojęs apie šį įvykį. Jam keista, kad nukentėjusi moteris nesikreipė iš karto ir pirma kreipėsi ne į jį, o žiniasklaidą.

„Aikštelė filmuojama – būtume atsukę ir pažiūrėję. Informacija laikoma 7 dienas, – paaiškino D.Burba. – Aš supratau, kad asmuo pats kaltas – skubėjo į užsiėmimus, vėlavo, bėgo. Tas pats, kas būtų, jei už šaligatvio bortelio užkliūtų.“

Paklaustas, kaip vertina parkavimo vietų ženklinimą ir ar neįmanoma jo įrengti labiau pastebimo, „Rivena“ vadovas atsakė: „Yra laikinas tas dalykas ten padarytas. Tas laikinas dalykas yra daugiau nei 12 metų. Jis turi būti mobilus, nes kai vakare mašinos išvažiuoja, į tą aikštelę kartais atvažiuoja kroviniai į sandėlius. Jei sudėsiu vadinamuosius „policininkus“ ar sukalsiu kuolus, sunkiasvorė mašina negalės nei apsisukti, nei išvažiuoti. Toks žymėjimas padarytas tam, kad vairuotojai nelaužytų bortelių, nevažiuotų per žolyną, o galėtų tuos trosiukus su padangomis ir stulpeliais patraukti laikinai į šoną ir išsikrauti krovinius“.

D.Burba paaiškino, kad ši aikštelė – privati valda, žemė bendrovei išnuomota 99-iems metams. Sužinojęs apie šį įvykį, jis tikina vartęs reglamentą, ieškojęs, ar yra reikalavimai, kokie turi būti parkavimo vietų žymėjimai privačioje aikštelėje, tačiau nerado.

„Kelias, praėjimas pėstiesiems ten yra padarytas. Mašinos stovi sau. Nesame aptvėrę ta viela taip, kad negalima būtų patekti į jogos užsiėmimus. Tai pirmas toks incidentas. Anksčiau yra buvę skundų, kad vėjo išsiūbuota lentelė su nuomininko pavadinimu nubraižo bamperį“, – teigė „Nordic“ valdytojos vadovas.

Jis paaiškino kalbėjęs su jogos užsiėmimų studijos vadove, ši informavusi, kad nukentėjusi moteris pretenzijų „Nordic“ valdytojams neturi. Pats su nukentėjusiąja tiesiogiai nebendravęs.

„Aš galiu atsiprašyti tos moters, jokių problemų, - organizuosime susitikimą. Galėsiu apvynioti trosą „stop“ juosta, kad jis geriau matytųsi. Padarysiu išvadas, žinoma. Vis dėlto, nelaimė. Apvyniosime trosą šią savaitę“, – žadėjo D.Burba.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min