Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Verslo formulė „užsieniečiai + lietuvės“ įžeidė emigrantą: „Mes irgi turime pinigų!“

Vakarėlio akimirka
„Šachmatinės“ nuotr. / Internetas mirga nuo neigiamų atsiliepimų apie „Salento DiscoPub“ taikomą itališką verslo formulę „užsieniečiai + vietinės lietuvaitės“.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Trisdešimtmetis Artūras Serapinas, pastaruosius ketverius metus dirbantis ir gyvenantis Londone, antradienio vakarą Vilniuje pasijuto diskriminuojamas. Jis tvirtina, kad į naktinį klubą „Salento DiscoPub“ nebuvo įleistas vien dėl to, kad yra lietuvis. Kitaip tariant, klientas tuščiomis kišenėmis.

„Prieš einant į klubą bičiulis įspėjo, kad greičiausiai į jį nepateksime. Sako, bandžiau tris kartus ir kaskart prie durų išgirsdavau tą patį atsakymą: „Eikite ieškoti kito klubo.“ Dar paaiškino, kad klubo savininkas yra italas, todėl įleidžia tik užsieniečius. Numojau ranka: „Nesąmonė, baik juokus!“ – 15min.lt pasakojo A.Serapinas.

Tačiau jis netrukus savo kailiu įsitikino – patekti į klubą ne taip jau paprasta.

Pasigedo elementarios pagarbos

Bičiuliai, dirbantys Anglijoje, Airijoje ir Norvegijoje, susitiko Vilniuje, nes ruošiasi draugo vestuvėms. Tą vakarą mergvakarį šventusios bičiulės jau linksminosi sostinės Didžiojoje gatvėje veikiančiame klube „Salento DiscoPub“.

„Jos mums paskambino ir pakvietė prisijungti: klubas beveik tuščias – bus smagiau“, – prisimena Artūras.

Numojau ranka: „Nesąmonė, baik juokus!“

Pozityvūs, linksmai nusiteikę – taip savo kompaniją apibūdino jaunas vyras.

„Kartą buvau neįleistas į vieną klubą, nes buvau padauginęs. Tačiau tąkart iš tikrųjų ant kojų stovėjau tik todėl, kad rėmiausi į sieną. Šįkart viskas buvo kitaip: nebuvome nei per girti, nei juo labiau agresyvūs“, – užtikrino A.Serapinas.

Todėl jį apstulbino apsaugininko pasiūlymas vakaro linksmybėms pasirinkti kitą vietą. „Ir tai mums sako akis nuo žaidimo telefone pakėlęs skustagalvis, vilkintis juodais ne pirmo šviežumo marškiniais – jokios pagarbos klientui“, – atsistebėti negali Artūras.

Ne naktinis, bet rasistinis klubas?

Vaikinų kompanijos paaiškinimai, kad viduje jų laukia bičiulės, apsaugininkui įspūdžio nepadarė.     

„Iš pradžių netgi pagalvojau, gal su mumis kas nors negerai? Bet kol stoviniavome prie klubo durų, į jį irgi nebuvo įleisti du lietuviai – paprasti, jauni, simpatiški vaikinai. Tačiau turkiškos išvaizdos  vyrams, kuriems maždaug 40 metų, durys atsivėrė plačiai. Į klubą be jokių klausimų pateko ir merginos. Dar po kelių minučių laisvai įėjo ir juodaodis“, – pasakoja Artūras.

Fotolia nuotr./Merginos linksminasi.
Fotolia nuotr./Merginos klube.

„Kas tai per dvigubi standartai? Jei turėčiau laiko, už tokį elgesį klubo savininkus paduočiau į teismą. Juk tai negražu ir netolerantiška. Mes irgi turime pinigų, kuriuos grįžome išleisti – pasilinksminti ir atsipalaiduoti. Be to, juk negalima skirstyti žmonių pagal kišenę, jei jie gali susimokėti už įėjimą. Jei jau nori atsijoti klientus, padaryk 200 litų įėjimo mokestį. Dabar gi tai net nėra prabangus klubas. Sidras kainuoja 7 litus” – retoriškai klausė A.Serapinas.

Negalima skirstyti žmonių pagal kišenę, jei jie gali susimokėti už įėjimą. Jei jau nori atsijoti klientus, padaryk 200 litų įėjimo mokestį. Dabar gi tai net nėra prabangus klubas.

Tokio nepagarbaus požiūrio į klientus Londone jis tikino niekada nepatyręs: „Jei atėjai purvinas, tavęs gali ir neįleisti. Bet jei tvarkingas, tai ar su sportbačiais, ar su sandalais, įleis. Nesvarbu, tu juodas, baltas ar geltonas. „Salento DiscoPub“ – ne naktinis, bet rasistinis klubas. Tegul taip ir užsirašo – tik užsieniečiams. Bet tada juk negalės įleisi ir lietuvių merginų“, – dėl patirto pažeminimo piktinosi A.Serapinas.

Ne atranka, bet gandai

10 metų Lietuvoje gyvenantis klubo „Salento DiscoPub“ savininkas italas Piero Buttazzo 15min.lt užtikrino, kad klientai į klubą neįleidžiami tik tada, kai nujaučiama, kad jie pridarys problemų: „Klientų tikrai neskirstome nei pagal odos spalvą, nei pagal tautybę, tačiau neįleidžiame girtų ir agresyvių žmonių.“

Maža to, P.Buttazzo pabrėžė, kad šiuo metu apie 80 proc. klubo lankytojų sudaro būtent lietuviai. „Erasmus“ studentų neliko, todėl į klubą užsuka tik vienas kitas turistas.

„Shuterstock“ nuotr./Martinio kokteilis
„Shuterstock“ nuotr./Martinio kokteilis

„Be to, lietuviai tikrai nėra prasti klientai. Gėrimais vaišindami merginas jie išleidžia netgi daugiau nei užsieniečiai. Italijoje, Ispanijoje dabar krizė, todėl žmonės pinigais nesimėto, taupo“, – aiškino klubo savininkas.

Tokie gandai sklinda turbūt dėl to, kad aš pats nesu lietuvis.

Jis neslėpė, kad kalbų apie klientų atranką jis yra girdėjęs ir anksčiau: „Tokie gandai sklinda turbūt dėl to, kad aš pats nesu lietuvis.“

Neteisėtai naudojo „Erasmus“ vardą

Nepaisant P.Buttazzo pasiteisinimų, internetas mirga nuo neigiamų atsiliepimų apie „Salento DiscoPub“ taikomą itališką verslo formulę „užsieniečiai + vietinės lietuvės“.

Klientai skundžiasi ir dėl įėjimo į klubą politikos, kai yra neįleidžiami nežinia dėl kokių priežasčių.

„Salento DiscoPub“ yra įspėtas ir dėl neteisėto „Erasmus“ vardo naudojimo pramoginiams tikslams. Skrajutėse, plakatuose ir „Facebook“ paskyroje klubo vakarai buvo reklamuojami su „Erasmusss“ pavadinimu, tiesiog pridėjus pora „s“ raidžių.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min