Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vertindamas kratas partijos būstinėje Rolandas Paksas kuria sąmokslo teorijas

Rolandas Paksas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Rolandas Paksas
Šaltinis: 15min
0
A A

„Tvarkos ir teisingumo“ partijos lyderis Rolandas Paksas teigia, kad Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atliktos kratos partijos būstinėje buvo suorganizuotos tam, kad partija būtų sumenkinta prieš savivaldos rinkimus. Kas tai galėjo suorganizuoti, R.Paksas neatskleidė. Praėjusią savaitę sulaikytas, o vėliau paleistas prodiuseris Rolandas Skaisgirys vis dar yra tarp partijos kandidatų į Vilniaus merus.

Generalinė prokuratūra praėjusią savaitę pranešė su Specialiųjų tyrimų tarnyba atliekanti ikiteisminį tyrimą dėl prekybos poveikiu stambiu mastu siekiant už atlygį daryti įtaką keletui praėjusiais metais Vidaus reikalų ministerijoje (VRM) vykdytų viešųjų pirkimų. Iš viso buvo sulaikyti penki asmenys, įtariamųjų gyvenamosiose vietose ir darbovietėse, taip pat partijos „Tvarka ir teisingumas“ būstinėse atlikta keliolika kratų.

Vienas iš sulaikytųjų buvo žinomas prodiuseris R.Skaisgirys, jis paleistas po dviejų parų areštinėje.

Ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje R.Paksas pažėrė sąmokslo teorijų, o kratas partijos būstinėje lygino su STT veiksmais prieš naujienų agentūros BNS žurnalistus.

„Tai buvo akcija „Dramblys porceliano parduotuvėje“, STT Vilniaus valdybos agentai įvykdė beprecedentį išpuolį prieš parlamentinę partiją, kuri neturi ryšio su VRM vykdytais viešaisiais pirkimais ir paramos zoologijos sodui renginiu“, – sakė R.Paksas.

R.Skaisgirys įtarimų sulaukė dėl socialinės akcijos „Pirk dramblį“, šio renginio globėju buvo R.Paksas, neoficialiomis žiniomis, pareigūnai tai traktuoja kaip prodiuserio kyšį partijos pirmininkui. „Tvarkos ir teisingumo“ lyderis aiškino, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė, premjeras Algirdas Butkevičius, opozicijos lyderis Andrius Kubilius irgi yra buvę renginių globėjais, todėl esą ir jie turėjo sulaukti agentų dėmesio.

Visu tuo siekiama eliminuoti konkurentus iš politinės arenos. Viena iš priežasčių – augantis visuomenės pasitikėjimas partija. STT veiksmai vėl virto politinio susidorojimo su partija įrankiu.

„Visu tuo siekiama eliminuoti konkurentus iš politinės arenos. Viena iš priežasčių – augantis visuomenės pasitikėjimas partija. STT veiksmai vėl virto politinio susidorojimo su partija įrankiu. Kas veiklos užsakovas – klausimas retorinis“, – sakė jis.

R.Paksas pabrėžė, kad jokie įtarimai ar kaltinimai partijai nėra pareikšti.

„Partija pareiškia, kad neturėjo įtakos ir negali būti siejama su VRM administruojamos ES struktūrinės paramos viešinimo paslaugų pirkimu ir kitais konkursais“, – sakė politikas.

Jis pridūrė, kad partija „politinėmis priemonėmis“ sieks visapusiško šios situacijos ištyrimo.

K.Komskis: paėmė net partijos narių sąrašus su telefonų numeriais

Anot R.Pakso, ketvirtadienį apie atsistatydinimą paskelbusio vidaus reikalų ministro Dailio Barakausko atsakomybės klausimas „negali būti siejamas su šiais procesais“. Jis paminėjo dar vieną sąmokslo teoriją – esą įvykių grandinėje svarbus faktorius yra tai, jog ketinama Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos funkcijas perduoti STT.

K.Komskis pabrėžė, kad kratos „tvarkiečių“ neįbaugino – nei vienas partijos kandidatas į sostinės merus savo kandidatūros neatsiėmė.

Vienas partijos lyderių Kęstas Komskis aiškino, kad šie įvykiai dar labiau sutelkė „Tvarkos ir teisingumo“ narius, nors darbas būstinėje yra paralyžiuotas: „Paimti kompiuteriai, net partijos narių sąrašai su telefonais“.

K.Komskis pabrėžė, kad kratos „tvarkiečių“ neįbaugino – nei vienas partijos kandidatas į sostinės merus savo kandidatūros neatsiėmė.

„Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos Seime seniūnas Petras Gražulis aiškino, kad greitai taps aišku, kieno rankomis suorganizuotas šis išpuolis: „Tikėkimės, kad nepaaiškės iešmininkas ar atpirkimo ožys“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min