TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Veržiantis diržus Grybauskaitė negailės ir diplomatų (nuotraukos)

Vilniuje susirinkę Lietuvos diplomatai sprendžia, kaip susiveržti diržus mažėjant Užsienio reikalų ministerijos finansavimui.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Prezidentė Dalia Grybauskaitė diplomatų suvažiavime
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį prasidėjo metinis Lietuvos diplomatinių atstovybių susitikimas, kurio metu diplomatai sprendžia, kaip susiveržti diržus dėl mažėjančio finansavimo Užsienio reikalų ministerijai.

Iš viso Lietuvai užsienyje atstovauja 59 atstovybės: 42 ambasados, o likusios – konsulinės įstaigos arba atstovybės prie tarptautinių organizacijų. Pasak užsienio reikalų ministro Vygaudo Ušacko, vienos ambasados išlaikymas priklausomai nuo dydžio per metus atsieina 1–2 mln. Lt.

Uždarys nuo 3 iki 12 diplomatinių atstovybių

Kitais metais visoms ministerijoms skiriamą finansavimą planuojama mažinti perpus. V.Ušacko teigimu, dėl tokio drastiško mažinimo URM bus priversta mažinti diplomatinių atstovybių skaičių, atsisakyti kai kurių išlaidų ar funkcijų.

„Lašinukų buvo priauginta ir juos galima padeginti kai kur mažinant išlaidas, kai kur mažinant žmonių skaičių atstovybėse“, – aiškino užsienio reikalų ministras.

Jis neslėpė noro išsaugoti visas diplomatines atstovybes, tačiau teigė, kad vis tiek teks uždaryti nuo  3 iki 12 atstovybių. Pirmiausia būtų paliesti kai kurie konsulatai ar atstovybės prie tarptautinių organizacijų.

Prezidentė: išimčių URM nebus

Prezidentė Dalia Grybauskaitė žiniasklaidai teigė, kad esant visuotiniam taupymui diplomatinė tarnyba negali turėti išskirtinių sąlygų, todėl teks optimizuoti Lietuvos atstovybių užsienyje tinklą.

„Kai ką uždaryti, dalį diplomatų grąžinti namo. Neišvengsime radikalaus visų priedų, kuriuos gauna diplomatai, mažinimo. Turime peržiūrėti ir optimizuoti savo tinklą, nes pastaraisiais metais kai kur pristeigėme atstovybių ir ambasadų, kur, ko gero, mūsų interesai nėra tokie svarbūs“, – vardijo Lietuvos vadovė.

Ji priminė savo norus subalansuoti užsienio politikos prioritetus, daugiau dėmesio skiriant Vakarų Europai, Skandinavijos šalims ir Baltijos jūros regiono valstybėms.

Šimonytė: skundžiasi visi

Finansų ministrė Ingrida Šimonytė pabrėžė, kad visoms valstybės institucijoms gresia toks pats taupymas – preliminariai pusė joms skiriamų pinigų bus nubraukta.

„Visos institucijos turi tokią pačią pradinę poziciją, kad negali už tuos skaičius išgyventi. Tai yra natūralu. Manau, kad paskui sėsime su kiekviena institucija atskirai ir aiškinsimės. Jei iš tikrųjų nebus įmanoma išgyventi, Finansų ministerija nebus užsispyrusi ir tai įvertins. Bet tada turėsime sutarti, kas pasispaus labiau“, – teigė I.Šimonytė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min