Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vėsesniu vandeniu susidomėjo ministerija

Valdininkai tikina, kad gyventojams dėl vėsesnio vandens turėjo būti leista apsispręsti patiems.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Valdininkai tikina, kad gyventojams dėl vėsesnio vandens turėjo būti leista apsispręsti patiems.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Bendrovės „Vilniaus energija“ sprendimas gyventojams tam tikromis valandomis tiekti vėsesnį, nei numato higienos normos, karštą vandenį sulaukė Energetikos ministerijos kritikos. Jos atstovai teigia, kad bendrovė privalo šio sumanymo kuo greičiau atsisakyti.

„Vilniaus energija“ vienašališkai nusprendė dienomis 9–11 bei 14–17 val. ir naktimis tiekti ne 50, o tik 40 laipsnių temperatūros karštą vandenį. Bendrovė savo sprendimą motyvuoja galimybe sutaupyti, nes karštam vandeniui paruošti bus suvartojama mažiau kilovatvalandžių šilumos energijos.

Pasigedo diskusijų

„Noras taupyti yra gerai, bet tai turėjo būti aptarta su gyventojais. Taip pat visiškai neaišku, kaip gyventojai sutaupys, nes jie už karštą vandenį, kuris dabar yra šaltesnis ir kurio reikės suvartoti daugiau, mokės tiek pat, o gal ir daugiau, nes daugiau suvartos“, – sakė energetikos ministro patarėjas ryšiams su visuomene Kęstutis Jauniškis.

Anot K.Jauniškio, priimant šį sprendimą nebuvo diskutuota nei su Energetikos ministerija, nei su Valstybine energetikos inspekcija, nei su gyventojais.

„Pirmiausiai tyrimą atliks Valstybinė energetikos inspekcija, pažiūrėsime, ar vėsesnis karštas vanduo tiekiamas visame Vilniuje. Aš manau, kad „Vilniaus energija“ pirmiausiai turės atšaukti šituos dalykus, o tada galbūt imti ir kalbėtis civilizuotai“, – teigė K.Jauniškis.

Turėtų apsispręsti gyventojai

„Vilniaus energijos“ komercijos direktorius Rimantas Germanas, paklaustas, kodėl gyventojams apie bendrovės sprendimą nebuvo pranešta, teigė, kad tai situacijos nebūtų pakeitę – dauguma žmonių vis tiek nieko nebūtų apie tai žinoję ir būtų skambinę teirautis tik pajutę, kad vanduo nebe toks karštas.

Vilniaus vicemero Romo Adomavičiaus teigimu, tokiems pokyčiams turėtų pritarti namo gyventojai – jeigu jie sutiktų gauti vėsesnį karštą vandenį, tuomet toks jis ir būtų tiekiamas. Vicemeras pripažino, kad „Vilniaus energija“ su savivaldybe savo sprendimo nederino.

„Vilniaus energija“ parodė intenciją padėti gyventojams pigiau mokėti už šilumą, gestas yra gražus, klausimas, kiek jis yra teisėtas. Tai galėtų būti susitarimo reikalas – namo gyventojų ir „Vilniaus energijos“, – teigė R.Adomavičius.

Taisyklės sau, sprendimas – sau

Pagal Lietuvoje galiojančias Šilumos tinklų ir šilumos vartojimo įrenginių priežiūros taisykles ir Higienos normas karštas vanduo visoje karšto vandens tiekimo sistemoje turi būti 50–55 laipsnių temperatūros. Savo interneto puslapyje „Vilniaus energija“ iki šiol praneša, kad šiomis taisyklėmis vadovaujasi, nors nuo lapkričio 2-osios tam tikrą dalį paros vilniečių butus pasiekia gerokai vėsesnis vanduo.

Visuomenės sveikatos specialistai perspėja, kad vos 40 laipsnių temperatūros vandenyje gali pradėti veistis legionelės, kurios gali sukelti pneumonijos ar Pontiako karštligės protrūkį.

Svarstys, ar didinti kainą

Penktadienį Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) svarstys, ar branginti šaltą vandenį Vilniaus gyventojams. „Vilniaus vandenys“ prašo kainą nuo 4,22 Lt didinti iki 6,33 Lt už kub.m, bet VKEKK yra apskaičiavusi, kad yra pagrindo vandenį branginti tik iki 4,36 Lt už kub.m. VKEKK patvirtintai vandens kainai dar turės pritarti Vilniaus miesto taryba.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min