Dabar populiaru
Sportas gyvai
15min be reklamos
Publikuota: 2021 vasario 15d. 13:07 , Atnaujinta: 2021 vasario 15d. 13:14

VESK siūlys Vyriausybei atlaisvinti judėjimo ribojimus Alytaus, Šiaulių ir Panevėžio miestų bei jų žiedinėse savivaldybėse

Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija (VESK) pirmadienį pritarė ir siūlys Vyriausybei pradėti atlaisvinti judėjimo tarp miestų ir jų žiedinių savivaldybių ribojimus, taip pat – leisti vairavimo mokymus.

Judėjimo ribojimų atlaisvinimus siūloma pradėti nuo Alytaus, Šiaulių ir Panevėžio miestų bei jų žiedinių savivaldybių.

Kodėl pasirinktos būtent šios savivaldybės?

Anot A.Bilotaitės, todėl, kad nuspręsta „eiti etapiškai“, o vėliau, vertinant situaciją, galima bus svarstyti atlaisvinimus ir kitose savivaldybėse.

„Trečiadienį Vyriausybė turėtų svarstyti ir apsispręsti nuo kada“, – paaiškino ji.

A.Bilotaitės vertinimu, judėjimo kontrolė yra viena efektyvių priemonių, leidžiančių suvaldyti situaciją.

„Mes žiūrime labai atsakingai ir nuosekliai: žingsnis po žingsnio. Suprantame žmonių norą grįžti į ankstesnę realybę, bet reikia suprasti, kad ne viskas taip paprasta“, – kalbėjo ministrė.

Griežtinama kontrolė

Nuo trečiadienio, kaip pranešė A.Bilotaitė, griežtinama grįžtančių iš Lenkijos kontrolė.

„Bus tikrinama, ar vykstantieji iš Lenkijos pusės yra užpildę keliautojo informaciją ir turi testą – taip, kaip šiuo metu tikrinama oro uostuose“, – feisbuke po VESK rašė ji.

Siūlo leisti vairavimo mokymus

VEKS siūlo, kad nuo ateinančio pirmadienio būtų vykdomi vairavimo egzaminai ir praktiniai vairavimo mokymai.

„Laipsniško karantino režimo ribojimų keitimo plane, kuriam yra pritarusi Vyriausybė, numatyta, jog vairavimo egzaminai ir praktiniai vairavimo mokymai galėtų būti leidžiami, kai sergamumas pasieks 200 atvejų per 14 dienų, o teigiamų testų dalis – 4-10 proc. Įvertinus sergamumo situacijos dinamiką, manau, galime drąsiai prognozuoti, kad šiuos skaičius turėsime jau kitą pirmadienį“, – feisbuke rašė A.Bilotaitė.

A.Dulkys: savivaldybės gali nuspręsti, ką tirti

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pirmadienį teigė, kad COVID-19 lovų kas savaitę mažėja po 200, o tai reiškia, kad galima grįžti prie planinių paslaugų teikimo. Jis ragino žmones nelaukti ir kreiptis dėl tokių paslaugų.

„Norisi pakviesti, kad gydymo įstaigos grįžta į savo įprastines vėžes ir kviečiame naudotis paslaugomis“, – kalbėjo ministras.

Ministras sakė, kad norėtųsi didesnių testavimo apimčių, nes tai reikšminga Vyriausybei priimant sprendimus.

Savivaldybėms, anot jo, suteikta galimybė savarankiškai nuspręsti, koks testavimas kokioms grupėms būtų reikalingas.

„Jei neišnaudojamos kitos registracijos vietos, savivaldybių administracijų direktoriai gali nuspręsti tas vietas atiduoti kontaktinį darbą dirbantiems darbuotojams“, – sakė ministras.

A.Bilotaitė pirmadienio spaudos konferencija prašė, kad į darbą nuo pirmadienio grįžtantys grožio paslaugų, parduotuvių darbuotojai testuotųsi.

„Didelį nerimą kelia tai, kad iš 10 tūkst. specialistų testavosi tik 2 tūkst. asmenų“, – kalbėjo ji.

2 proc. žmonių, kurie testavosi prevenciškai, sužinojo sergantys koronavirusu.

Sugriežtinta keleivių kontrolė

Kaip primena BNS, dėl pasaulyje plintančių koronaviruso mutacijų jau sugriežtinta keleivių kontrolė oro bei jūrų uostuose.

Čia nuo praėjusio pirmadienio tikrinamos keleivių užpildytos Nacionalinio visuomenės sveikatos centro nustatytos anketos, įvertinami keleivių turimi COVID-19 tyrimų rezultatai ir jų atlikimo laikas.

Visi keliautojai, atvykstantys iš užsienio, privalo turėti neigiamą COVID-19 testo rezultatą, atliktą 48 val. iki atvykimo, arba atlikti tyrimą atvykus į Lietuvą bei izoliuotis 14 dienų su galimybe susitrumpinti izoliaciją, savo lėšomis dešimtą dieną atlikus tyrimą.

Jie taip pat turi būti užpildę Nacionalinio visuomenės sveikatos centro anketas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min