Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 29d. 11:11

Vetuojami įstatymai premjerui atostogų negadina

Premjeras A.Kubilius atidaro dviračių sezoną.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Premjeras dviračių dėl vetuojamų įstatymų nemes.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės vetuojami įstatymai premjerui Andriui Kubiliui atostogų negadina.

Vakar prezidentė vetavo Seimo priimtą įstatymą dėl motinystės išmokų mažinimo. Tiesa, vetuota tik ta įstatymo dalis, kurioje numatoma išmokas nuo rugsėjo mėnesio mažinti jas jau gaunančioms motinoms ar tėvams.

Prezidentės manymu, įstatymas pažeidžia tų mamų, kurioms pašalpos jau skirtos ir mokamos, įgytas teises ir teisėtus lūkesčius, menkinamas visuomenės pasitikėjimas valstybe ir teise. „Nei socialiai, nei politiškai pradėti nuo motinų buvo negalima“, – žiniasklaidai vakar teigė D.Grybauskaitė.

Vetuos ir PVM?

Šiandien vetuotas dar vienas – Statybų įstatymas. Pasak šalies vadovės, pastarasis įstatymas suteikia galimybę įteisinti nelegalias statybas. Jos nuomone, turi būti apribota pareigūnų teisė laisvai spręsti, ar savavališkas statybas griauti, ar įteisinti. Įstatymas turi aiškiai nustatyti, kokiais atvejais gali būti leidžiama įsiteisinti savavališkas statybas, o kokiais – ne, atsižvelgti į savavališkų statybų pobūdį – statyta su leidimu ar be jo, kiek nukrypta nuo statybų projekto.Premjeras nesiruošia grįžti iš atostogų, nes nėra prasmės, – tikino jo atstovas spaudai R.Jasilionis. 

Prezidentė yra prasitarusi, kad vetuos ir įstatymą, susijusį su daugiabučių namų renovacija. Jai užkliuvo prievartinės nuostatos imti paskolą – esą taip visiems gyventojams prievarta užkraunama skolinė našta. Neoficialiomis žiniomis, veto sulaukti gali ir padidintas PVM mokestis.

Kubiliui dviračiai svarbiau

Tačiau atostogaujančiam A.Kubiliui šios naujienos nuotaikos negadina. „Premjeras tikrai nesiruošia grįžti iš atostogų, nes nėra prasmės. Seime veto bus svarstomi ne anksčiau kaip rugsėjį per sesiją“, – 15min.lt teigė premjero atstovas spaudai Ridas Jasilionis.

Jis džiaugėsi, kad atostogos sėkmingos ir turiningos. „Dabar esame Marijampolėje, susitikome su aktyviais partijos nariais, paskui vyksime į Šakius – važinėjame Suvalkijoje“, – apie konservatorių partijos dviračių žygį, kuriame pedalus aktyviai mina ir premjeras, pasakojo R.Jasilionis.

Jis perdavė premjero žodžius, kad prezidentės veiksmai bus analizuojami tik po atostogų, kai prasidės Seimo sesija.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:04
25:37
01:22

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min