Dabar populiaru
Publikuota: 2016 spalio 10d. 11:31

Vėžiu sergantiems vaikams gyvybiškai svarbi nuolatinė finansinė parama

Vėžiu sergantis vaikas
„Mamų unijos“ nuotr. / Vėžiu sergantis vaikas

Labdaros ir paramos fondas „Mamų unija“ šiemet pradėjo jau aštuntus metus įgyvendinamą socialinę akciją „Reikia draugų 2016“. Prekybos centruose „Maxima“ jau dabar galima rasti specialias akcijos aukų dėžutes, į kurias prašoma pirkėjų mesti paramą vėžiu sergančių vaikų gydymui. Lapkričio mėnesį parduotuvėse atsiras ir aitvaru pažymėti produktai, kuriuos įsigijus taip pat bus skiriama ligoniukams. Kasmet Lietuvoje vėžiu suserga apie 100 vaikų.

„Be to, kad vėžys – be galo didelis fizinis ir psichologinis išbandymas, tai kartu ir finansinė našta šeimoms. Nes net ir pasiturinčiai šeimai ne visuomet pavyksta rasti lėšų medikamentams ir kitoms būtinosioms reikmėms.

O juk susidūrus su šia nuožmia liga visuomet norisi maksimaliai padidinti vaiko galimybes išgyventi ir pasveikti. Vaistai, tinkama aplinka, psichologinė pagalba, net vilties įkvepiančios veiklos onkologijos skyriuje gyvenantiems vaikams yra gyvybiškai svarbu. Kiekvienas euras onkologiniams ligoniukams – didelė parama“, – sakė paramos ir labdaros fondo „Mamų unija“ vadovė Eglė Mėlinauskienė.

Pasak jos, priklausomai nuo ligos tipo ir stadijos, pacientams ne visada pakanka valstybės kompensuojama gydymo. Dėl to papildomos išlaidos gali išaugti nuo kelių iki keliasdešimt tūkstančių eurų.

Šios išlaidos skiriamos ne tik reikalingiems medikamentams. Pacientams, pavyzdžiui, itin reikalingos onkopsichologo konsultacijos, o šių specialistų Lietuvos gydymo įstaigose trūksta, visokeriopa parama reikalinga ir susirgusiųjų šeimoms.

Šiemet „Maxima“ pirkėjų į aukų dėžutes nuo spalio iki kitų metų kovo mėnesio suaukotos lėšos bus skirtos reikalingiausiems medikamentams, kurių nefinansuoja Valstybinės ligonių kasos, psichologinei pagalbai teikti ir pan. O už pirkėjų nuo lapkričio mėnesio nupirktas aitvaru pažymėtas prekes surinktos lėšos keliaus „Vaikų onkologijos pagalbos centro“ reabilitacijos centro įrengimui.

„Vaikų onkologijos pagalbos centro“, kuris statomas 2 km nuo Santariškių vaikų ligoninės, statybos pradėtos šių metų rugpjūtį. Čia bus teikiama visa reikalinga pagalba sergantiems vaikams ir jų šeimos nariams, įrengti kambariai pritaikyti šeimų poreikiams. Siekiant suteikti visapusišką pagalbą, centre bus vykdomos psichologinė, dvasinė, meno, muzikos ir šviesos terapijos. Taip pat veiks reabilitacijos salės, baseinas, šeimos ūkis.

„Esame šios akcijos partneriai nuo pat jos pradžių – tad jau aštuonerius metus. Visą tą laiką stengėmės ne vien perduoti mūsų pirkėjų suaukotas lėšas, bet ir patys prisidėti – organizuojame Onkologijos skyriaus ligoniukams įvairias veiklas, vykstame su jais pabendrauti. Kai ten pabūni, nekyla abejonių dėl šios bendros mūsų iniciatyvos prasmės. Dėl to kreipiuosi į mūsų pirkėjus su raginimu dar kartą nepraeiti pro aitvaro ženklu pažymėtas, paramą reiškiančias, prekes. Arba, kad ir nedidelę sumą lėšų įmesti į aukų dėžutes prie mūsų parduotuvių kasų. Ši parama reiškia tikrai labai daug – ji gelbėja vaikų gyvybes“, – sako „Maxima LT“, UAB, Generalinis direktorius Žydrūnas Valkeris.

Pernai į aukų dėžutes suaukotos lėšos buvo skirtos dviejų su klastinga akių vėžio forma kovojančių kūdikių gydymui – vos metukų amžiaus Lauryno ir 8 mėnesių Domo. Socialinėje iniciatyvoje dalyvavę žmonės paaukojo daugiau kaip 11 tūkst. eurų. Pirkdami aitvaru pažymėtas prekes „Maxima“ pirkėjai paaukojo dar apie 50 tūkst.eurų, jos buvo skirtos Vilniaus universiteto Santariškių vaikų ligoninės Onkohematologijos skyriaus palatoms atnaujinti.

„Reikia draugų“ socialinė akcija prasidėjo nuo gražios idėjos: sergančių vaikų piešiniai virto atvirukais, kuriuos buvo galima įsigyti „Maxima“ prekybos centruose. Ji susilaukė didžiulio palaikymo ir jau kitais metais prie iniciatyvos prisijungė Lietuvos įmonės. Akcija tada išsivystė į dvi atskiras veiklas: atvirukų ir „Reikia draugų“ projektus. Per septynerius „Reikia draugų“ akcijos metus onkologinėmis ligomis sergančių vaikų šeimoms surinkta 217 888 eurų parama.

Šiais metais akcijos ženklu aitvaru yra pažymėtos 12 Lietuvos gamintojų maisto, kosmetikos ir buities prekės, visose „Maxima“ parduotuvėse. Prie akcijos šiais metais prisijungė UAB „Amber Pasta“, UAB „Malsena Plius“, ŽŪB „Nematekas“, UAB „Druskininkų Rasa“, UAB „Galinta ir partneriai“, UAB „Rokiškio pienas“, UAB „Meškėnas“ „Margarita“ kosmetika, arbata „Žolynėlis“, UAB „Lietuvos kepėjas“, kt. taip pat prekių ženklai „Maxima Favorit“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min