Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VGTU kenksmingų medžiagų nerasta, atnaujinamas darbas

Dėl cheminio pavojaus evakuoti VGTU pagrindiniai rūmai.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Dėl cheminio pavojaus evakuoti VGTU pagrindiniai rūmai.
Šaltinis: 15min.lt, BNS
0
A A

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) rūmų Saulėtekyje centrinis korpusas vėl dirba įprastu ritmu. Kaip 15min.lt informavo Vilniaus Visuomenės sveikatos centro (VVSC) skyriaus vedėja Asta Razmienė, jokių kenksmingų medžiagų, kurių kiekiai viršytų nustatytas normas, universitete nebuvo rasta.

VVSC Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja A.Razmienė teigė, kad ištyrus trečiadienį paimtus oro mėginius paaiškėjo, jog cheminių medžiagų koncentracija neviršija leistinų lygių.

Trečiadienio popietę VGTU pastatas Saulėtekyje buvo evakuotas, kilus įtarimų, kad jame galėjo pasklisti pavojingos cheminės medžiagos. Į Bendrąjį pagalbos centrą paskambinę žmonės skundėsi, kad jaučia nemalonų aitrų kvapą, žmonėms peršti gerkles ir akis. Pirmajame pastato aukšte buvę studentai ir dėstytojai masiškai kosėjo, čiaudėjo. Žmonės buvo evakuoti.

Galbūt kažkoks buvo tyčinis ar netyčinis medžiagos panaudojimas, bet pačios tos medžiagos ar indo neradome. Kokia tai buvo medžiaga, nėra žinoma, – kalbėjo A.Razmienė.

„Mes atliekame tyrimus tik tada, kai baigiasi visi gelbėjimo darbai: evakuoti žmonės, išvėdinta ir pan. Mūsų tyrimas yra nustatyti, ar saugu toliau tęsti darbus. Tad tuo metu, kai ten buvo jaučiamas stiprus cheminės neįprastos medžiagos kvapas ir graužė gerkles, mes mėginių neėmėme. Mūsų tikslas nėra ištirti, kas atsitiko, o ar saugu toliau tęsti veiklą patalpose“, – sakė A.Razmienė.

Šaltinio, iš kur galėjo pasklisti tas kvapas, specialistai neaptiko, nors visas patalpas apžiūrėjo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento darbuotojai. „Galbūt kažkoks buvo tyčinis ar netyčinis medžiagos panaudojimas, bet pačios tos medžiagos ar indo neradome. Kokia tai buvo medžiaga, nėra žinoma“, – kalbėjo A.Razmienė.

Specialistai tyrė daugybę medžiagų, anot A.Razmienės, kai kurios gal ir galėtų būti pavojingos žmonėms, jeigu jų pasklistų dideli kiekiai, tačiau universiteto rūmuose jų koncentracija buvo itin maža.

Darbas Saulėtekio rūmų centriniame korpuse atnaujintas ketvirtadienį nuo 14 val., paskaitos šiame korpuse Verslo vadybos ir Statybos fakultetų studentams vyks įprasta tvarka.

Kaip praneša VGTU, visi kiti numatyti renginiai, tarp jų ir universiteto Atvirų durų dienos, vyks kaip ir planuota.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min