TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Viasat“ ir toliau transliuoja propagandinius Rusijos televizijos kanalus

Palydovinės lėkštės
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Palydovinės lėkštės
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRKT) reiškia savo susirūpinimą, kad mokamos (abonentinės) televizijos paslaugų teikėja „Viasat“ savo klientams ir toliau yra transliuoja įstatymų draudžiamą nesantaiką ir neapykantą kurstančią dezinformaciją.

LRTK pranešime spaudai primena, kad ji nusprendė riboti „NTV Mir Lithuania“ programų transliacijas Lietuvoje. Šį sprendimą patvirtino Vilniaus apygardos administracijos teismas. 

Komisija perspėja, kad jei „Viasat“ bendrovė artimiausiu metu nepaseks kitų Lietuvoje veikiančių abonentinės televizijos paslaugų teikėjų pavyzdžiu ir nenutrauks draudžiamos informacijos skleidimo, bus svarstoma galimybė kreiptis į teisėsaugos institucijas dėl šios kompanijos veiklos Lietuvoje  sustabdymo.

Jei „Viasat“ artimiausiu metu nenutrauks draudžiamos informacijos skleidimo, bus svarstoma galimybė kreiptis į teisėsaugos institucijas dėl šios kompanijos veiklos Lietuvoje  sustabdymo

Pagal Visuomenės informavimo įstatymo 31 straipsnio nuostatas, televizijos programų retransliavimo veikla, t.y. transliuojamų radijo ir televizijos programų priėmimas ir tuo pačiu metu nepakeistų perdavimas visuomenei elektroninių ryšių tinklais,Lietuvoje yra licencijuojama. Todėl asmenys, norintys Lietuvos Respublikoje teikti mokamos (abonentinės) televizijos paslaugas, privalo gauti retransliavimo licenciją.

Tačiau, vystantis skaitmeninės televizijos technologijoms, retransliuotojams atsirado galimybė mokamos televizijos paslaugas teikti ne tik elektroninių ryšių tinklais siunčiant programų signalus, bet ir nuotoliniu būdu sudarant savo abonentams galimybę patiems priimti transliuojamas užkoduotas televizijos programas.

Vienas tokių mokamos televizijos paslaugų teikėjų yra Švedijoje registruotai tarptautinei žiniasklaidos grupei „Modern Times Group“ (MTG) priklausanti Estijos kompanija AS „Viasat“, kuri savo abonentams Lietuvoje sudaro galimybę savarankiškai priimti ir dekoduoti transliuojamas televizijos programas. Tokiu būdu, skirtingai nei visi kiti Lietuvoje veikiantys televizijos programų retransliuotojai, neturi šiai veiklai būtinos retransliavimo licencijos, nesivadovaujama Įstatymų ir kitų teisės aktų šiai veiklai keliamais reikalavimais. Minėtam paslaugų teikėjui  netaikomas  ir Komisijos reguliavimas.  

Taip AS „Viasat“, anot LRKT, turi ne tik ženklų pranašumą kitų rinkoje veikiančių mokamos televizijos paslaugų teikėjų atžvilgiu, bet, Komisijos turimais duomenimis, skirtingai nei visi kiti Lietuvoje veikiantys mokamos (abonentinės) televizijos paslaugų teikėjai,  nesivadovauja LRT Komisijos sprendimais dėl televizijos programų „NTV Mir Lithuania“ ir „RTR Planeta“ retransliacijų ribojimų Lietuvos vartotojams. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min