TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Viasat“ už klaidinančios reklamos skleidimą paskirta 174 tūkst. litų bauda

„Microsoft“ sprendimas leidžia valdyti televizorių nenaudojant pultelio.
123rf nuotr. / Televizorius
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas savo sprendimu patvirtino Konkurencijos tarybos išvadą, kad VIASAT skleidė vartotojus klaidinančias reklamas.

VIASAT skatino vartotojus įsigyti jos teikiamą palydovinės televizijos paslaugą „Auksinis paketas“ reklamoje nurodytomis patraukliomis sąlygomis bei nurodė, kad vartotojai visą sutarties galiojimo laikotarpį (24 mėn. ar 36 mėn.) galės naudotis paslauga reklamoje nurodytomis kainomis. Tačiau bendrovė netesėjo savo pažado vartotojams ir dar nepasibaigus sutarčių galiojimo terminui vienašališkai padidino reklamose nurodytas paslaugų kainas.

Nors kainas vartotojams VIASAT padidino jau pasibaigus reklamų skleidimui ir teigė, jog reklama jos skleidimo metu buvo teisinga, tačiau Konkurencijos taryba ir teismai tokį VIASAT argumentą laikė nepagrįstu. Kaip nurodė Konkurencijos taryba, pabaigus skleisti reklamas, vis dar „galiojo“ šių reklamų skleidimo metu vartotojams duotas pažadas dėl būtent reklamose nurodytų kainų taikymo. Tuo tarpu vartotojai, paskatinti reklamos bei sudarę ilgalaikes sutartis, patyrė akivaizdžią žalą, nes toliau norėdami naudotis paslaugomis turėjo už tai mokėti didesnes kainas, negu buvo nurodyta reklamoje.

VIASAT už šiuos veiksmus buvo skirta 174 tūkst. 600 Lt bauda. Tai yra didžiausia Konkurencijos tarybos paskirta bauda už klaidinančios reklamos skleidimą. Skirdama baudą Konkurencijos taryba atsižvelgė į tai, jog tokie VIASAT veiksmai galėjo pažeisti keliasdešimties tūkstančių vartotojų interesus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min