Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Viceministras Audrius Klišonis: medicinos atliekoms utilizuoti pasitelkiamas dar vienas įrenginys

Tyrimo rezulatatai gali smarkiai pasitarnauti medicinai.
„Scanpix“ nuotr. / Po operacijų likusias medicinos atliekas būtina utilizuoti.
Šaltinis: 15min
0
A A

Siekiant kuo greičiau utilizuoti susikaupusias medicinos atliekas, ketinama pasitelkti dar vieną įrenginį, taip pat dalį jų siūloma išvežti į Vokietiją, sako sveikatos apsaugos viceministras Audrius Klišonis.

Nuo penktadienio gausios atliekos deginamos Lazdynų rajone, Vilniuje, esančioje atliekų deginimo įmonėje „Senovė“. Pasak A.Klišonio, naikinant atliekas tik čia, procesas užtruktų keturis mėnesius.

„Bendrovės „Senovė“ deginimo įrenginys jau yra veikiantis, bet jo pajėgumai nėra tokie, kokie mus šiuo metu tenkintų“, – po Vyriausybės pasitarimo, kuriame buvo svarstomas šis klausimas, trečiadienį žurnalistams sakė A.Klišonis.

Pasak jo, siekiant tai atlikti greičiau, nuspręsta atliekoms panaudoti ir autoklavą, kuriuo atliekos būtų sterilizuotos, o tuomet vežamos į sąvartynus. Esą pasitelkus šį įrenginį, atliekas pavyktų utilizuoti per pusantro mėnesio.

„Birželio 27 dieną bendrovės „Senovė“ teritorijoje bus paleistas naujas įrenginys – ne deginimo, bet autoklavavimo įrenginys, kuris neturės atitinkamo poveikio aplinkai. Jo pajėgumai yra iki keturių tonų atliekų per dieną, kas leistų situaciją pakankamai greitai normalizuoti“, – teigė viceministras.

Be to, pasak jo, bendrovė „Investicija“ yra gavusi leidimą išvežti į Vokietiją iki 1,9 tūkst. tonų medicininių atliekų per metus.

A.Klišonio teigimu, Vyriausybės pasitarime svarstyti ir kiti siūlymai atliekoms tvarkyti, tačiau jie pritarimo nesulaukė.

„Taip pat buvo nagrinėjamas ir bendrovės „Toksika“ atliekų deginimo įrenginio paleidimo variantas, bet čia matome, kad, ko gero, be teisinių ginčų situacija bus sunkiai sprendžiama. (...) Buvo nagrinėtas ir Palemono gamyklos paleidimas, bet tam reikalingos labai didelės investicijos“, – teigė jis.

Praėjusį trečiadienį Vyriausybė dėl gausiai susikaupusių medicinos atliekų paskelbė valstybės lygio ekstremalią situaciją, o bendrovei „Senovė“ leido deginti šiuo metu sukauptas medicinos atliekas Vilniaus Lazdynų mikrorajone, „iki alternatyvių šių atliekų tvarkymo priemonių atsiradimo“.

Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos, dėl sutrikusio tvarkymo susikaupusios medicinos atliekos ne tik trikdo sveikatos priežiūros įstaigų darbą, bet ir kelia grėsmę žmonių sveikatai.

Prieš savaitę apklausus 56 asmens sveikatos priežiūros įstaigas (iš jų – 33 ligonines), nustatyta, kad jose sukaupta apie 10 tonų medicinos atliekų, daugiausia – Vilniaus, Utenos nei kai kuriose Kauno ir Panevėžio regiono asmens sveikatos priežiūros įstaigose.

Pas atliekų surinkėjus sandėliuose dar buvo sukaupta apie 50 tonų medicinos atliekų.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min